Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Škoda, že to Škoda nedal. Kapitána Bílka mrzí neproměněné šance

29 2016
Škoda. To slovo zaznělo v tříminutovém rozhovoru s kapitánem slávistických fotbalistů Jiřím Bílkem sedmkrát. Většinou by se mělo psát s malým "š", to když pořád opakoval, jaká je škoda, že Slavia v Evropské lize s Riem Ave nevyhrála. Skloňovalo se však i jméno Milana Škody, útočníka, který zahodil několik velkých šancí.

„Ale pořád to je hratelné, žádná Barcelona to není,“ otočil zkušený obránce, když už dlouho jen kroutil hlavou nad čtvrtečním výsledkem.

Slavia vstoupila do třetího předkola Evropské ligy s portugalským Riem Ave bezbrankovou remízou. Technicky zdatný soupeř ji většinou přehrával, ale v koncovce byl nebezpečnější domácí tým.

Proto ten zármutek. „Je to škoda, hráli jsme to co jsme chtěli. Vydrželi jsme v bloku a připravili jsme si šance. Milan Škoda měl stoprocentní šanci, je strašná škoda, že to nevyšlo.“

Fotogalerie

V závěrečné pětadvacetiminutovce, kdy Slavia převzala iniciativu, měl Milan Škoda tři velké šance. Tvrdou střelu z dálky, nebezpečnou hlavičku po rohu, a pak tutovou šanci po Keniově přihrávce, kterou na poslední chvíli vyškrábl brazilský brankář Cássio. „Nechápu, kde se tam vzal, byl to famózní zákrok,“ chválil Bílek.

Vzápětí dodal: „Je to škoda, na druhou stranu i oni mohli dát gól. Jirka Pavlenka v prvním poločase chytil střelu ze šibenice,“ pochválil taky svého brankáře.

Moc šancí však Bílkem řízená obrana nedopustila. Portugalci sice drželi míč a snažili se útočit, ale dostali se jen ke střelám z dálky. „Byl to náročný zápas, jsem úplně vyřízený,“ přiznal stoper.

Na Škodu s velkým „Š“ přišla řeč ještě jednou. Při rekapitulaci událostí ze čtyřicáté minuty. Otázku: „Škoda dal před přestávkou gól, který neplatil. Jak jste tu akci viděl vy?“ otočil v glosu: „Souhlasím s vámi, dal gól. Žádný faul jsem tam neviděl.“

Rio Ave bylo pro Slavii před prvním zápasem hodně neznámým týmem. V Portugalsku ještě nezačala sezona, trenéři si dělali obrázek jen z jednoho přípravného zápasu. „Měli jsme informace, že hrají přes střed hřiště a po stránách se dá projít. A to se do puntíku vyplnilo,“ uznal kapitán.

Pro odvetu už bude informací dost. „Abychom postoupili, musíme dát gól. Nemůžeme hrát na 0:0 a spoléhat na penalty. Jsou silní na míči, v souboji jeden na jednoho to je hrozně těžké, a tak musíme dál hrát koncentrovaně v bloku, jako jsme hráli tady.“

Pak ještě naposledy řekne to slovo: „Hrát se s nimi dá, ale škoda, že jsme nedali gól.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze