Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jiránka zastavila krádež na letišti

11 2003
Paříž - Fotbalovým reprezentantům nezačala francouzská anabáze šťastně. Nejdřív se zpozdil odlet, potom je pořadatelé nepustili trénovat na Stade de France, kde se ve středu utkají s místní reprezentací, a k tomu se přidala smůla na poslední chvíli povolaného obránce Martina Jiránka. Toho sice pustilo do Paříže vedení italské Regginy, nakonec však na fotbalistu vedení týmu čekalo v Paříži marně. Když si na letišti v Reggio Calabria šel vyzvednout letenky, zloději mu mezitím ukradli z auta všechny doklady.

"Martin zatím jedná s římskou ambasádou o vydání náhradního cestovního dokladu. Pokud uspěje, přiletěl by za zítra," popsal nečekané komplikace vedoucí mužstva Jaroslav Dudl.

Že nebudou trénovat na hlavním stadionu, kde se zápas uskuteční, se fotbalisté dozvěděli od pořadatelů až v 16 hodin. Trénink tak musel být přesunut na skromné travnaté hřiště vedle osmdesátitisícové amfiteátru, kde byl  ale hodně nerovný povrch.

Změnu si vynutila plocha, která po deštích v minulých dnech tréninkem hodně utrpěla. Vedení výpravy sice proti rozhodnutí francouzských funkcionářů protestovalo, ale to bylo všechno, co s tím mohlo dělat.

Na hlavní stadion se nedostali ani Francouzi, kteří trénovali šedesát kilometrů od francouzské metropole ve středisku Clairefontaine.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze