Rusko
Srbský útočník Mateja Kežman se po měsíčním působení v Petrohradu dočkal prvního gólu a nasměroval Zenit k vítězství 2:0 nad CSKA Moskva. Bývalý hráč Chelsea a Atlétika Madrid proměnil v nastavení prvního poločasu penaltu, nařízenou za ruku obránce Sergeje
Ignaševiče.
Na 2:0 zvýšil tři minuty před koncem Vladimir Bystrov, jenž se rovněž v srpnu vrátil do Petrohradu ze Spartaku Moskva a skóroval i ve čtvrtém zápase za staronový klub.
CSKA utrpěl první ligovou porážku pod vedením nového kouče Juandeho Ramose, který předchozí dva zápasy v domácí soutěži jasně vyhrál. Nic na tom nezměnil ani Tomáš Necid, který do druhého poločasu vystřídal Brazilce Guilhermeho.
Petrohrad, v jehož sestavě chyběl Radek Šírl, přeskočil CSKA v tabulce.
Výsledky 23. kola: Kazaň - Perm 1:2, Petrohrad - CSKA Moskva 2:0, Dynamo Moskva - Saturn MO 1:0, FK Moskva - Chimki 3:0, Nalčik - Rostov na Donu 1:0, Groznyj - Lokomotiv Moskva 2:1, Spartak Moskva
- Tomsk 5:0 (první gól Jiránek), Krasnodar - Samara 0:0.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Kazaň | 23 | 14 | 5 | 4 | 48:16 | 47 |
2. | Spartak Moskva | 23 | 13 | 4 | 6 | 44:24 | 43 |
3. | Petrohrad | 23 | 11 | 7 | 5 | 38:22 | 40 |
4. | CSKA Moskva | 23 | 12 | 3 | 8 | 35:22 | 39 |
5. | Lokomotiv Moskva | 23 | 10 | 8 | 5 | 30:22 | 38 |
6. | FK Moskva | 23 | 10 | 7 | 6 | 27:17 | 37 |
7. | Dynamo Moskva | 23 | 10 | 4 | 9 | 23:28 | 34 |
8. | Saturn MO | 23 | 9 | 5 | 9 | 27:31 | 32 |
9. | Groznyj | 23 | 8 | 6 | 9 | 28:34 | 30 |
10. | Samara | 23 | 8 | 5 | 10 | 24:29 | 29 |
11. | Rostov na Donu | 23 | 6 | 9 | 8 | 18:24 | 27 |
12. | Perm | 23 | 7 | 6 | 10 | 23:31 | 27 |
13. | Tomsk | 23 | 6 | 7 | 10 | 18:32 | 25 |
14. | Nalčik | 23 | 5 | 8 | 10 | 21:24 | 23 |
15. | Krasnodar | 23 | 5 | 8 | 10 | 18:34 | 23 |
16. | Chimki | 23 | 2 | 4 | 17 | 16:48 | 10 |
Turecko
Galatasaray měl po celé utkání územní převahu, kterou však zužitkoval jen v 38. minutě zásluhou Nondy. Hosté po změně stran vyrovnali. Baroš tentokrát nastoupil jen na posledních 15 minut, což na pátý ligový gól v této sezoně v jeho podání nestačilo.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Fenerbahce | 7 | 7 | 0 | 0 | 14:3 | 21 |
2. | Galatasaray | 7 | 6 | 1 | 0 | 20:6 | 19 |
3. | Bursaspor | 7 | 4 | 1 | 2 | 13:7 | 13 |
4. | Eskisehirspor | 7 | 3 | 4 | 0 | 11:8 | 13 |
5. | Trabzonspor | 7 | 3 | 2 | 2 | 15:9 | 11 |
6. | Genclerbirligi | 7 | 2 | 5 | 0 | 11:6 | 11 |
7. | Manisaspor | 7 | 2 | 4 | 1 | 7:5 | 10 |
8. | Kayserispor | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:5 | 9 |
9. | Büyüksehir | 7 | 2 | 3 | 2 | 8:11 | 9 |
10. | Diyarbakirspor | 7 | 2 | 3 | 2 | 7:10 | 9 |
11. | Ankaragücü | 7 | 1 | 3 | 3 | 9:10 | 6 |
12. | Besiktas | 6 | 1 | 3 | 2 | 3:5 | 6 |
13. | Gaziantepspor | 7 | 1 | 3 | 3 | 8:11 | 6 |
14. | Antalyaspor | 7 | 2 | 0 | 5 | 6:10 | 6 |
15. | Ankaraspor | 4 | 1 | 2 | 1 | 3:4 | 5 |
16. | Denizlispor | 6 | 0 | 3 | 3 | 3:11 | 3 |
17. | Sivasspor | 7 | 0 | 1 | 6 | 4:15 | 1 |
18. | Kasimpasa | 7 | 0 | 1 | 6 | 3:15 | 1 |
Skotsko
Výsledky 6. kola: St. Mirren - Celtic Glasgow 0:2, Falkirk - Kilmarnock 0:0, Glasgow Rangers - Aberdeen 0:0, Heart of Midlothian - Hamilton 2:1, Motherwell - Hibernian 1:3, St. Johnstone - Dundee United 2:3.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Celtic Glasgow | 6 | 5 | 1 | 0 | 14:5 | 16 |
2. | Glasgow Rangers | 6 | 3 | 3 | 0 | 10:3 | 12 |
3. | Hibernian | 6 | 4 | 0 | 2 | 11:6 | 12 |
4. | Dundee United | 6 | 3 | 2 | 1 | 8:5 | 11 |
5. | Aberdeen | 6 | 2 | 3 | 1 | 5:3 | 9 |
6. | Motherwell | 6 | 2 | 3 | 1 | 7:6 | 9 |
7. | Heart of Midlothian | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:9 | 7 |
8. | Kilmarnock | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:6 | 5 |
9. | St. Mirren | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:7 | 5 |
10. | Hamilton | 6 | 1 | 1 | 4 | 4:12 | 4 |
11. | Falkirk | 6 | 0 | 3 | 3 | 3:9 | 3 |
12. | St. Johnstone | 6 | 0 | 3 | 3 | 9:16 | 3 |
Nizozemsko
Hráči vedoucího celku tabulky PSV Eindhoven porazili v 8. kole na svém hřišti Tilburg 3:1 a už pošesté za sebou v domácí soutěži vyhráli.
Podobně se daří i Twente Enschede, které je po výhře 2:1 nad Venlem druhé jen vinou horšího skóre.
Domácí PSV o vítězství rozhodl už v prvním poločase, ve kterém se postupně trefili Bakkal, Lazovič a Afellay. Hosté v závěru už jen zkorigovali výsledek.
Eindhovenský celek, který je v základní skupině Evropské ligy soupeřem
Sparty Praha, nastoupil v sestavě: Isaksson - Rodríguez, Pieters, Ooijer - Engelaar, Afellay (78. Simons), Dzsudzsák, Manolev - Koevermars (68.
Toivonen), Lazovič (81. Reis), Bakkal.
Výsledky 8. kola: Utrecht - Alkmaar 1:0, PSV Eindhoven - Tilburg 3:1, Waalwijk - Roda Kerkrade 4:1, Twente Enschede - Venlo 2:1, Ajax Amsterodam - Haag 3:0, Breda - Feyenoord Rotterdam 0:2, Groningen -
Arnhem 1:0, Sparta Rotterdam - Heerenveen 0:2, Nijmegen - Almelo 0:2.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | PSV Eindhoven | 8 | 6 | 2 | 0 | 22:10 | 20 |
2. | Twente Enschede | 8 | 6 | 2 | 0 | 14:6 | 20 |
3. | Ajax Amsterodam | 8 | 6 | 1 | 1 | 25:5 | 19 |
4. | Feyenoord Rotterdam | 8 | 5 | 2 | 1 | 14:6 | 17 |
5. | Utrecht | 7 | 5 | 1 | 1 | 10:5 | 16 |
6. | Alkmaar | 8 | 4 | 0 | 4 | 15:8 | 12 |
7. | Almelo | 8 | 3 | 2 | 3 | 7:8 | 11 |
8. | Haag | 8 | 3 | 1 | 4 | 10:11 | 10 |
9. | Breda | 8 | 3 | 1 | 4 | 7:15 | 10 |
10. | Nijmegen | 7 | 2 | 2 | 3 | 8:9 | 8 |
11. | Arnhem | 8 | 2 | 2 | 4 | 11:14 | 8 |
12. | Venlo | 8 | 1 | 5 | 2 | 12:16 | 8 |
13. | Groningen | 8 | 2 | 2 | 4 | 7:11 | 8 |
14. | Sparta Rotterdam | 8 | 2 | 2 | 4 | 4:10 | 8 |
15. | Roda Kerkrade | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:16 | 8 |
16. | Heerenveen | 8 | 2 | 1 | 5 | 4:11 | 7 |
17. | Tilburg | 8 | 2 | 0 | 6 | 10:14 | 6 |
18. | Waalwijk | 8 | 1 | 0 | 7 | 7:20 | 3 |
Belgie
Výsledky 9. kola: Genk - Roeselare 1:1, Kortrijk - Standard Lutych 0:2, Lokeren - Charleroi 4:1, Waregem - Gent 3:1, Westerlo - St. Truiden 2:0, Anderlecht - Beerschot 1:0, Mouscron - FC Bruggy 1:1, Cercle Bruggy - Mechelen 1:0.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Anderlecht | 9 | 6 | 2 | 1 | 16:7 | 20 |
2. | FC Bruggy | 9 | 5 | 3 | 1 | 19:11 | 18 |
3. | Standard Lutych | 9 | 4 | 5 | 0 | 19:8 | 17 |
4. | St. Truiden | 9 | 5 | 2 | 2 | 13:11 | 17 |
5. | Mechelen | 9 | 5 | 0 | 4 | 15:14 | 15 |
6. | Gent | 9 | 4 | 2 | 3 | 18:12 | 14 |
7. | Waregem | 9 | 3 | 3 | 3 | 14:15 | 12 |
8. | Beerschot | 9 | 3 | 3 | 3 | 9:10 | 12 |
9. | Cercle Bruggy | 9 | 3 | 2 | 4 | 15:14 | 11 |
10. | Genk | 9 | 2 | 5 | 2 | 13:12 | 11 |
11. | Charleroi | 9 | 3 | 2 | 4 | 10:15 | 11 |
12. | Lokeren | 9 | 3 | 1 | 5 | 15:17 | 10 |
13. | Westerlo | 9 | 3 | 1 | 5 | 9:16 | 10 |
14. | Kortrijk | 9 | 2 | 3 | 4 | 8:11 | 9 |
15. | Mouscron | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:15 | 6 |
16. | Roeselare | 9 | 0 | 3 | 6 | 9:22 | 3 |
Slovensko
Výsledky 11. kola: Banská Bystrica - Žilina 1:0, Nitra - Slovan Bratislava 0:1, Dubnica - Košice 1:0, Prešov - Ružomberok 1:0, Dunajská Streda - Trnava 2:1, Petržalka - Senica 1:2.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Slovan Bratislava | 10 | 7 | 2 | 1 | 19:7 | 23 |
2. | Žilina | 11 | 7 | 1 | 3 | 13:6 | 22 |
3. | Nitra | 11 | 6 | 3 | 2 | 11:5 | 21 |
4. | Banská Bystrica | 11 | 5 | 4 | 2 | 13:9 | 19 |
5. | Senica | 11 | 5 | 2 | 4 | 11:16 | 17 |
6. | Trnava | 11 | 5 | 1 | 5 | 16:14 | 16 |
7. | Dunajská Streda | 10 | 4 | 1 | 5 | 10:11 | 13 |
8. | Prešov | 11 | 4 | 1 | 6 | 9:11 | 13 |
9. | Petržalka | 11 | 3 | 3 | 5 | 7:11 | 12 |
10. | Dubnica | 11 | 2 | 4 | 5 | 8:12 | 10 |
11. | Ružomberok | 11 | 2 | 3 | 6 | 9:15 | 9 |
12. | Košice | 11 | 2 | 1 | 8 | 9:18 | 7 |
Portugalsko
Výsledky 6. kola: Olhanense - Braga 0:1, Marítimo Funchal - Naval 1:2, Rio Ave - Coimbra 0:0, Setúbal - Pacos Ferreira 0:1, FC Porto - Sporting Lisabon 1:0, Benfica Lisabon - Leixoes 5:0, Guimaraes - Leiria 2:2.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Braga | 6 | 6 | 0 | 0 | 10:3 | 18 |
2. | Benfica Lisabon | 6 | 5 | 1 | 0 | 21:3 | 16 |
3. | FC Porto | 6 | 4 | 1 | 1 | 12:4 | 13 |
4. | Rio Ave | 6 | 2 | 4 | 0 | 5:2 | 10 |
5. | Sporting Lisabon | 6 | 3 | 1 | 2 | 8:6 | 10 |
6. | Leiria | 6 | 1 | 4 | 1 | 8:5 | 7 |
7. | Pacos Ferreira | 6 | 1 | 4 | 1 | 4:4 | 7 |
8. | Guimaraes | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:6 | 6 |
9. | Olhanense | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:6 | 6 |
10. | Marítimo Funchal | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:7 | 5 |
11. | Belenenses | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:8 | 5 |
11. | Nacional Funchal | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:8 | 5 |
13. | Leixoes | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:11 | 5 |
14. | Naval | 6 | 1 | 1 | 4 | 3:10 | 4 |
15. | Setúbal | 6 | 1 | 1 | 4 | 2:14 | 4 |
16. | Coimbra | 6 | 0 | 3 | 3 | 3:7 | 3 |
Rakousko
Útočník Tomáš Jun pomohl v 9. kole dvěma góly k vítězství Austrie Vídeň 3:1 na hřišti Mattersburgu. Bývalý reprezentant tak má na kontě tři góly.
Šestadvacetiletý Jun se trefil dvakrát zblízka. Poprvé po akci svého kolegy z útoku Momo Diabanga zakončoval ve 24. minutě do prázdné branky a v 66. minutě rozhodl po rychlém brejku a souhře s Florianem Kleinem.
Výsledky 9. kola: Kapfenberg - Sturm Štýrský Hradec 0:1, Klagenfurt - Salcburk 1:2, Mattersburg - Austria Vídeň 1:3 (2 góly Jun), Rapid Vídeň - Wiener Neustadt 3:1, Ried - Linec 5:2.
Tabulka
Z | V | R | P | S | B | ||
1. | Salcburk | 9 | 6 | 2 | 1 | 21:12 | 20 |
2. | Austria Vídeň | 9 | 5 | 2 | 2 | 18:12 | 17 |
3. | Sturm Štýrský Hradec | 8 | 5 | 1 | 2 | 16:10 | 16 |
4. | Rapid Vídeň | 8 | 4 | 3 | 1 | 18:9 | 15 |
5. | Linec | 9 | 4 | 1 | 4 | 27:23 | 13 |
6. | Ried | 9 | 3 | 3 | 3 | 11:11 | 12 |
7. | Mattersburg | 9 | 4 | 0 | 5 | 13:17 | 12 |
8. | Wiener Neustadt | 9 | 3 | 1 | 5 | 15:18 | 10 |
9. | Kapfenberg | 9 | 2 | 0 | 7 | 6:19 | 6 |
10. | Klagenfurt | 9 | 1 | 1 | 7 | 10:24 | 4 |