Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jiránek bude hrát v semifinále derby

23 2002
Puidoux - Chexbres - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Martin Jiránek zavolá spoluhráči z Regginy Vicarimu, aby ho popíchl před semifinále evropského šampionátu jedenadvacetiletých. "Možná si to nechám až po zápase. Až Italy porazíme, tak pak bych si ho teprve vychutnal," smál se český reprezentant. Na turnaji ve Švýcarsku hraje v sobotu o finále Česko s Itálií, ale Vicari proti svému kamarádovi nenastoupí. "Nedostal se do konečné nominace," vysvětlil Jiránek. "Ale kvůli tomu nám fandit nebude. Italové jsou srdcaři a na svůj nároďák nedají dopustit."

Nejlepší tým čtvrtfinálové skupiny A se v Curychu srazí s druhým ze skupiny B. "Chytli jsme nejsilnějšího soupeře," prohlásil trenér české jedenadvacítky Miroslav Beránek.

Ve středu pozdě večer čeští fotbalisté přilepili zrak k televizi a sledovali svého budoucího soupeře pro semifinále, které už měli v kapse, neboť svůj poslední zápas ve skupině odehráli o den dřív.

Ve vzájemném zápase Itálie s mužstvem pořadatelské země remizovala nula nula. Při vítězství Portugalců nad Anglií to oběma stačilo k postupu.

"Chtěl jsem Itálii, pro mě to bude malé derby," řekl Jiránek. "Pro mě je to daleko lepší, než hrát proti Švýcarům. Potkám kluky, proti kterým hraju."

Ostatní hráči vyhraněná přání neměla. "Čekali jsme, až jak to dopadne. A bylo mi to úplně jedno," poznamenal Zdeněk Grygera.

"Já jsem zase chtěl kohokoli, hlavně ne Italy," oponoval trenér Beránek. "Na druhou stranu si už stejně nevyberete. V semifinále to nemůže být lehké s nikým."

Čechům tak kyne možnost odvety za finále posledního evropského šampionátu. Na Slovensku před dvěma lety prohráli 2:1, když oba góly dal Andrea Pirlo, současný kapitán italského výběru.

"Útočníci se snaží zabíhat za obranu a všechny míče dostávají od Pirla," všiml si Grygera. "Pětkrát se jim to nepovede, ale pošesté je už z toho gól."

Semifinálový zápas bude v sobotu od 20.25 vysílat přímo ČT 2.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze