6 2013
Můj dům, můj hrad. Na to se mohli spoléhat fotbalisté Jevišovic, kteří na domácím hřišti neprohráli v zápasech přeboru Jihomoravského kraje více než rok. Po víkendovém duelu s Moravským Krumlovem už tato bilance neplatí, Jevišovice podlehly 0:1 a klesly na osmé místo tabulky. Na přiloženém videu najdete i sestřihy dalších zápasů.

"Naposledy v Jevišovicích zvítězila Líšeň B 20. října loňského roku. Od té doby přišla série patnácti zápasů bez porážky - jedenáct vítězných a čtyři remízové," dodává statistické údaje jihomoravskyfotbal.cz.

Utkání s Moravským Krumlovem rozhodla 50. minuta a jedna přesná hlavička. Hostující hráč zvládl u postranní čáry souboj s jevišovickým obráncem a mohl centrovat před bránu.

Tam už stál na hranici malého vápna připravený Jiří Procházka, jenž se zbavil domácího beka a hlavičkoval přesně do horního růžku jevišovické branky - 0:1.

V souboji Bzence s Bosonohami se prosadil hostující útočník Patrik Holomek, jenž hrával kupříkladu za Zbrojovku Brno, České Budějovice anebo Zlín. V 83. minutě dotlačil v pádu míč za domácího gólmana a vyrovnal na konečných 1:1.

Bosonohy jsou nyní na třetím místě tabulky jihomoravského přeboru a mají stejně bodů jako Ráječko s Vojkovicemi. Tyto tři týmy mají devítibodovou ztrátu na vedoucí Mutěnice, které deklasovaly IE Znojmo 5:0.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Už v deváté minutě vedly 2:0 a když po první patnáctiminutovce druhého poločasu dostal znojemský Mařík červenou kartu, prosadily se Mutěnice ještě třikrát.

Na posledním místě dále zůstává Kyjov, který doma podlehl Ratíškovicím 0:3. Patnáctý Rajhrad má náskok devíti bodů.

Výsledky 13. kola (14. hraného): Mutěnice - IE Znojmo 5:0, Kyjov - Ratíškovice 0:3, Jevišovice - Mor. Krumlov 0:1, Sparta Brno - Novosedly 3:0, Kuřim - Ivančice 3:0, Ráječko - Vojkovice 2:0, Bzenec - Bosonohy 1:1, Rajhrad - Rousínov 2:5.

1. FK Mutěnice 14 11 1 2 31:11 34
2. SK Olympia Ráječko 15 7 4 4 42:22 25
3. FK SK Bosonohy 14 7 4 3 30:19 25
4. SK Vojkovice 14 8 1 5 24:20 25
5. FC Sparta Brno 14 7 2 5 35:24 23
6. FK Inzert Expres Znojmo 14 7 1 6 25:28 22
7. Sokol Novosedly 14 6 3 5 23:20 21
8. Sokol Jevišovice 14 6 3 5 22:19 21