8 2013
Devětkrát za sebou vyhráli, neztratili ještě ani bod a fotbalisté Dražic vévodí tabulce přeboru Jihočeského kraje. Naposledy porazili předposlední Rudolfov na jeho půdě 2:0, přičemž góly vstřelili až v poslední dvacetiminutovce. Na přiloženém videu můžete zhlédnout sestřihy i dalších zápasů 9. kola.

"S našimi šancemi jsme dokázali naložit lépe, a proto jsme vyhráli. Jednoduché vítězství to však rozhodně nebylo. Dá se říci, že jde o vydřené body," říkal po duelu s Rudolfovem dražický kouč Ladislav Táborský pro jihoceskyfotbal.cz.

Až do 74. minuty byl stav utkání bezbrankový. Změnil to hostující krajní záložník Fiala, jenž po vysokém balonu z hloubi pole dokázal v pádu překonat rudolfovského gólmana Nárovce.

Definitivně o svém vítězství rozhodly Dražice několik minut před koncem. Útočník Horka se prosadil tvrdou střelou ze strany mezi dvěma obránci.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

"Hráči by si měli uvědomit, že pokud takto budou bojovat i s jinými týmy, tak body přijdou. Prohra nás samozřejmě mrzí, ale klukům nemám co vytknout. Při troše štěstí jsme mohli remízu uhrát, i když Dražice mají velice dobré mužstvo," viděl na utkání pozitiva trenér Rudolfova Zdeněk Čadek pro jihoceskyfotbal.cz

Nejvíce branek padlo v souboji rezervy Písku a Soběslavi (3:3). Ačkoliv hosté vedli těsně před koncem 3:1, domácí dokázali nejprve v 83. minutě snížit, a o tři minuty později dokonce vyrovnat. "Nepovedené utkání - z převahy byla pouze remíza," zhodnotil zápas klubový web Písku.

Na druhém místě tabulky jsou Sedlice, které na vedoucí Dražice ztrácí sedm bodů. Nejméně bodů v jihočeském přeboru má Laziště, jež dokázalo z devíti duelů jen jedinkrát zvítězit.

Výsledky 9. kola: Veselí n. L. - Čimelice 1:1, Osek - Bavorovice 0:0, Písek B - Soběslav 3:3, Hluboká - Třeboň 1:2, Rudolfov - Dražice 0:2, Sedlice - Jankov 2:1, Dačice - Prachatice 5:0, Roudné - Lažiště 2:1.

1. Dražice 9 9 0 0 25:4 27
2. Sokol Sedlice 9 6 2 1 14:8 20
3. Malše Roudné 9 6 0 3 21:11 18
4. Jiskra Třeboň 9 5 1 3 12:12 16
5. FK Rašelina Soběslav 9 4 2 3 20:17 14
6. Hluboká n.Vltavou 9 4 1 4 18:13 13
7. SK Siko Čimelice 9 4 1 4 17:14 13
8. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 9 3 4 2 14:11 13