• 0
Na začátku července skončil v Českých Budějovicích, které sestoupily do druhé nejvyšší soutěže. Fotbalový útočník Tomáš Stráský nakonec hraje za tým Hluboké nad Vltavou v přeboru Jihočeského kraje. A poslední utkání se mu povedlo více než dobře - hattrickem se podílel na vysoké výhře 5:1 nad Jankovem. Zajímají-li vás sestřihy i dalších zápasů, podívejte se na video.

Šestadvacetiletý Stráský odehrál za prvoligové Budějovice celkem 85 zápasů, v nichž vstřelil deset branek.

Teď ale pálí v krajském přeboru za Hlubokou nad Vltavou, v zápase proti Jankovu se prezentoval hattrickem.

Gól číslo 1: Stráský postupoval sám na brankáře Hrubého, který se mu snažil zmenšit střelecký úhel. Bývalý ligový útočník se nenechal vyvést z míry a míč poslal těsně vedle pravé nohy hostujícího gólmana do sítě. Hluboká se ujala vedení 1:0, ve 20. minutě Jankov srovnal zásluhou Solara.

"V prvním poločase jsme hráli naprosto vyrovnanou partii, ve druhém to již nebylo ono. Domácí ukázali v rozhodujících chvílích větší kvalitu, měli v týmu větší osobnosti a my i přes snahu jsme v tomto utkání neobstáli," dodal trenér Jankova Ivo Čech pro jihoceskyfotbal.cz.

NEJDŘÍVE BOJ O MÍČ V PRVNÍ LIZE A TEĎ V PŘEBORU. Tomáš Stráský (vpravo) svádí hlavičkové souboje v týmu Hluboké nad Vltavou. Na archivním snímku je s bývalým obráncem Slavie Ondřejem Čelůstkou.

Gól číslo 2: Další branka Stráského přišla čtyři minuty po vyrovnávací brance hostů. Ač Stráského důrazně obtěžoval jeden z obránců Jankova, přesto nedokázal gólu na 2:1 pro domácí zabránit. Stráský využil svých zkušeností z nejvyšší soutěže a zkušeně a s přehledem přeloboval brankáře Hrubého.

Gól číslo 3: Hrála se 71. minuta utkání a Stráský zvyšoval už na 4:1 pro Hlubokou, když doklepl míč do prázdné branky po centru z levé strany.

Domácí tým celkově zvítězil 5:1 a posunul se na čtvrté místo tabulky, Jankov je desátý.  "Oboustranně se hrálo ofenzívní a důrazné utkání. Tentokrát, na rozdíl od předcházejícího kola, jsme dokázali zužitkovat vypracované brankové příležitosti. Předvedli jsme náš nejlepší domácí výkon," byl po zápase spokojený trenér domácích Štefan Lovička pro jihoceskyfotbal.cz.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Stále suverénní zůstávají Dražice, které mají skóre 20:3. V posledním kole dokázaly porazit rezervu divizního Písku těsně 1:0.

Právě do Dražic zavítá v příštím kole mužstvo Hluboké. Prohraje vedoucí tým tabulky poprvé? "Musíme se důkladně připravit na tohoto soupeře a snahou bude přerušit jejich vítěznou sérii, i když to bude hodně těžké," je si vědom síly Dražic trenér Hluboké Lovička pro jihoceskyfotbal.cz.

Výsledy 7. kola: Bavorovice - Čimelice 2:3, Veselí n. L. - Soběslav 1:1, Osek - Třeboň 1:0, Písek B - Dražice 0:1, Hluboká - Jankov 5:1, Rudolfov - Prachatice 0:0, Sedlice - Laziště 2:1, Dražice - Roudné 2:4.

1. Dražice 7 7 0 0 20:3 21
2. Sokol Sedlice 7 5 1 1 10:5 16
3. Malše Roudné 7 5 0 2 19:9 15
4. Hluboká n.Vltavou 7 4 1 2 16:8 13
5. FK Rašelina Soběslav 7 4 1 2 16:12 13
6. Lokomotiva Veselí n.Lužnicí 7 3 2 2 11:8 11
7. Jiskra Třeboň 7 3 1 3 7:11 10
8. SK Siko Čimelice 7 3 0 4 15:13 9