Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jihlavský Vydra nebude za neúčast v reprezentační devatenáctce potrestán

Sparťan Václav Kadlec za neúčast v reprezentační devatenáctce potrestán nebyl. Lukáš Vydra rovněž ne. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

4 2009
Jihlavský fotbalista Lukáš Vydra si může oddechnout. Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu ho za neúčast v utkání kvalifikace mistrovství Evropy do 19 let, ke kterému byl povolán, nepotrestá. Oznámil to její šéf Alexander Károlyi.

Bez trestu již před týdnem vyvázli ze stejného důvodu také sparťan Václav  Kadlec a mladoboleslavský Jan Chramosta.

Vydra byl jen mezi náhradníky, ale byl povolán dodatečně. "Klub nám potvrdil, že hráč dorazí na soustředění v Nymburce, a totéž nám potvrdil i fotbalista a upozornil, že nemá u sebe cestovní pas, jenž má v Chotěboři u rodičů.

Jenže od té chvíle byl nedostupný, a když ráno náš zástupce dorazil za rodiči, ti nám vzkázali, že hráč platný pas vůbec nemá," popsal před týdnem před komisí ředitel reprezentačního úseku Jiří Nevrlý, proč podal stížnost na jednání hráče.

Jenže Károlyiho komise dnes získala písemné potvrzení z Chotěboře, že fotbalista ztrátu pasu včas oznámil místnímu úřadu. "

A na základě potvrzení později šéf soutěžního úseku Ivo Lubas fotbalistovi písemně povolil start v nejbližším ligovém utkání," vysvětlil Károlyi, proč nelze hráče ani klub trestat.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze