Jihlava v přípravě dvakrát podlehla. Sahala však po remízách

Jihlava - Vítkovice: Tomáš Kaplan střílí jediný gól domácích - Tomáš Kaplan střílí jediný gól domácích. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

26 2009
Dvě odlišné sestavy, dva zcela rozdílní soupeři, přesto dvě shodné porážky 1:2. Tak v sobotu vypadala další příprava druholigových jihlavských fotbalistů. Zatímco první jihlavský výběr, vedený hlavním koučem Karolem Markem, podlehl ve Vídni místnímu Rapidu, zbytek kádru FC Vysočina, doplněný o hráče z třetiligové rezervy, pod taktovkou Markových asistentů Vrzáčka s Jansou nestačil na České Budějovice.

"Zápas hodnotím velmi vysoko," pochvaloval si přes porážku duel s rakouským mistrem a aktuálně druhým týmem tamní ligy Karol Marko. "Rozhodně šlo o výbornou prověrku a náš výkon v ní byl ještě lepší, než na Spartě," připomněl kouč úterní dvojzápas s pražskou Spartou (0:2 a 0:3).

"Hráči se v týdnu vypořádali nejen s enormními tréninkovými dávkami, ale i se dvěma devadesátiminutovými duely proti špičkovým týmům," dodal Marko.

Příprava

SK Rapid Vídeň - FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)
14. Thonhofer, 59. Jelavic - 89. Faldyna.
Jihlava: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Cihlář - Veselý, Lovětínský, Dupal (62. Urban), Bogdanov - Faldyna, Simr (46. Vydra).

SK Dynamo České Budějovice - FC Vysočina Jihlava 2:1 (2:0)
15. Benát, 37. Sedláček - 53. Karlík.
Jihlava: Michalík (46. Štěpanovský) - Vyskočil, Wasserbauer, Karlík, Vepřek - Čermák (46. Chlup, 75. Benda), Skopalík, Drábek, De Oliveira - Šamánek (46. Tecl), Kaplan.

FC Vysočina mohla v další přípravě na Hannapi-Stadionu navázat na pět let staré vítězství nad Rapidem.

I tentokrát byla známějšímu klubu vyrovnaným soupeřem, což potvrdila už v úvodním poločase, kdy dvakrát nastřelila branku: nejprve Veselým a poté Simrem.

Přesně mezi tyče však zamířil až Faldyna, jenž v 89. minutě svou krásnou střelou z přímého kopu už jen snížil na 1:2. A když Bogdanov v závěru další vyloženou příležitost neproměnil, museli se hosté smířit s nejtěsnější porážkou.

Podobný průběh nabídlo také utkání v Českých Budějovicích, ve kterém se domácí celek, hrající českou nejvyšší soutěž, dostal do vedení 2:0 už během úvodních 37 minut.

Vysočina sice těsně po přestávce dokázala zásluhou Karlíka snížit, na vyrovnání už ale nedosáhla. "Škoda, že jsme v první půli obdrželi laciné góly. Po utkání cítíme, že jsme mohli dosáhnout lepšího výsledku," mrzelo jihlavského asistenta trenéra Josefa Vrzáčka.

Přesto své svěřence pochválil za kvalitní a taktický výkon. "Prvoligový tým jsme, zejména ve druhé části dokázali, potrápit," těšilo kouče.

"Tento fakt je pro nás v této fázi přípravy mnohem důležitější, než výsledek," dodal Vrzáček.

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 11 5 3 3 14:16 18
8. FC Hradec Králové 12 4 5 3 15:14 17