FORTUNA:LIGA 2023/2024
VYROVNÁNO! Jihlavský útočník Stanislav Tecl oslavuje svou trefu, kterou...

VYROVNÁNO! Jihlavský útočník Stanislav Tecl oslavuje svou trefu, kterou vyrovnal zápas pátého ligového kola s Olomoucí na 1:1. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava - Olomouc 1:1, pátou remízu vystřelil nováčkovi kapitán Tecl

• 21
Pouze remízy zná Jihlava po návratu do ligy. Z duelu s Olomoucí si odnáší bod díky trefě Stanislava Tecla deset minut před koncem. Počtvrté za sebou skončil její zápas 1:1, hosté vybojovali tento výsledek "jen" potřetí v řadě.

Návrat olomouckého trenéra Romana Pivarníka do Jihlavy, kterou do ligy přivedl, se díky aktivitě domácích v druhé půli obešel bez vítěze.

"Určitě je to ztráta. My jsme sem přijeli vyhrát," litoval olomoucký útočník Martin Doležal.

Utkání Jihlava versus Olomouc ve videoreportáži

V úvodní čtvrthodině oba soupeři hrozili hlavně ze standardních situací.

První vyloženou příležitost si vypracovali hosté v 19. minutě. Sám na brankáře šel Hubník, ale Blažek jeho střelu zneškodnil. I dál měli více ze hry Olomoučtí a ve 27. minutě už se dočkali branky. Ordoš na sebe navázal tři obránce, posunul Pospíšilovi a neobsazený Doležal zamířil do prázdné branky.

Za šest minut už mohli Hanáci vést o dvě branky. Roh Olomouce odvrátil Rada jen do Kryštůfka, od kterého směřoval míč do sítě, ale Blažek jej konečky prstů dokázal vytáhnout alespoň na roh.

Do druhého poločasu Vysočina vkročila o poznání aktivněji. První gólovou příležitost si vytvořila v 50. minutě, kdy se ke střele z malého vápna dostal Jungr, ale jeho pokus obránci na poslední chvíli zablokovali. Domácí středopolař neuspěl ani po zmatcích ve vápně Olomouce po rohovém kopu. Do třetice to Jungrovi nevyšlo, když se na hranici vápna v 54. minutě zbavil obránce, ale vystřelil nepřesně.

Po hodině hry se ve vápně uvolnil znovu Jungr, ale ani tentokrát gólmana Blahu překonat nedokázal. Stejný hráč nevyužil šanci k vyrovnání ani čtvrt hodiny před koncem. Po centru z malého vápna mířil hlavou jen do náruče olomouckého brankáře. Trenér Komňacký Jungra záhy vyměnil za Sedláčka.

Vysočina se přece jen vyrovnání dočkala. Deset minut před koncem poslal ze standardní situace centr do pokutového území Koloušek a míč se snesl na hlavu kapitána Tecla, který odvrátil první jihlavskou prohru v novém ročníku.