Jihlava i Příbram v poháru postupují, Středočeši vyhráli až na penalty

Fotbalisté Jihlavy | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

2 2013
Dohrávky 3. kola Poháru České pošty oba prvoligoví zástupci zvládli. Jihlava zvítězila zásluhou pokutového kopu kapitána Lukáše Vaculíka 1:0 v Karlových Varech. Příbram uspěla v Českých Budějovicích až po penaltovém rozstřelu, který vyhrála 4:2. V normální hrací době skončil zápas bez branek.

Jihlava se v sobotním osmifinále soutěže představí na hřišti Sigmy Olomouc, svěřenci Františka Straky v Praze proti Dukle.

Jihlavě stačil gól z penalty

Vysočině se na hřišti třetiligového celku povedl úvod zápasu, protože už v 11. minutě Vaculík proměnil pokutový kop za ruku jednoho z domácích hráčů. Vysočina měla další šance v závěru poločasu, ale Kosaka vychytal gólman Krbeček a Teplý pak zblízka netrefil odkrytou branku.

Vyrovnání v 58. minutě odmítl domácí Šollar, který hlavou přestřelil. Jihlava mohla dvě minuty před koncem pojistit vedení z druhého pokutového kopu, ale ten Josl neproměnil. Tým z Vysočiny i tak těsný náskok udržel a spravil si sebevědomí po třech ligových prohrách za sebou.

Jihočeši propadli v rozstřelu

Po úvodním poločase bez vyložených šancí byla na jihu Čech po pauze aktivnější Příbram. V 55. minutě Švancara trefil břevno, o chvíli později jeho další ránu zlikvidoval brankář Křížek.

Program úvodních zápasů 4. kola:

Pátek 4. října: 15:30 FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko.
Sobota 5. října: 14:00 Žižkov - Zbrojovka Brno, 15:30 1. SC Znojmo - Sparta Praha, 16:00 Baumit Jablonec - Ústí nad Labem, Dukla Praha - 1. FK Příbram, Varnsdorf - Slavia Praha. 17:00 Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava.
Termín zápasu Kladno/Viktoria Plzeň - Domažlice bude upřesněn později. Odvety 4. kola jsou na programu ve středa 30. října.

Na druhé straně zase gólman Hruška vyrazil střelu Poliačka. Čtyři minuty před koncem zase českobudějovického Křížka při Jugasově střele zastoupil na brankové čáře Lengyel.

V rozstřelu Příbram nezačala dobře, protože hned první pokus střídající Mašán neproměnil. Jeho zaváhání však napravili spoluhráči Danoski, Pilík, Řezníček a Zápotočný. Hruška naopak vychytal domácího Vyskočila a Linharta a pustil jen penalty Hanzlíka a Deliho.

Program 3. kola domácího poháru zakončí 12. října souboj Kladna s mistrovskou Plzní. Soutěž z prvoligových celků už opustily Ostrava, Liberec, Teplice a Bohemians Praha 1905. Osmifinále v pátek odstartuje zápas Mladé Boleslavi se Slováckem, další utkání se hrají o víkendu.

Výsledky:

České Budějovice - 1. FK Příbram 0:0, na penalty 2:4
Penaltu proměnili:
Hanzlík, Deli - Danoski, Pilík, Řezníček, Zápotočný. Neproměnili: Vyskočil, Linhart - Mašán. Rozhodčí: Benedikt.
Sestava Příbrami: Hruška - Jugas, Zápotočný, Divíšek, Mišůn - Stratil (80. Pilík), Tarczal, Abraham (90. Mašán), Danoski - Švancara (70. Mareš), Řezníček. Trenér: Straka.

Karlovy Vary - Vysočina Jihlava 0:1 (0:1)