Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jestli u toho bude, to si Šmicer řekne sám

Vladimír Šmicer - Záložník fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer na tréninku fotbalové reprezentace. | foto: Michal SváčekMF DNES

21 2006
Seefeld - Do začátku fotbalového mistrovství světa bude zbývat sotva deset dní a Vladimír Šmicer, marod v českém týmu, se rozhodne, jestli na šampionát do Německa s českou reprezentací odletí. "Cítím, že každým dnem se můj stav lepší a lepší," poznamenal ofenzivní záložník, který ve středu oslaví třiatřicátiny.

Šmicra od února trápí šlacha pod kolenem. Ač od té doby neodehrál jediný zápas, trenér Karel Brückner na něj při nominaci nezapomněl.

Od čtvrtka má za sebou se spoluhráči z národního týmu tři lehké tréninky, před ním je týdenní soustředění v rakouském Seefeldu a další týden přípravy v Česku.

"Ale už po Seefeldu sám řekne, jestli s námi na mistrovství světa odcestuje. Dáme na jeho subjektivní pocit," podotýká kouč Brückner.

"Ještě pár dní nebude trénovat naplno, ale doktoři dávají slušné garance. Je velká pravděpodobnost, že bude v pořádku," doplnil Brückner.

Šmicer není jediný, o kterého mají lékaři českého týmu strach.

Obránce Zdeněk Grygera, kterého na několik týdnů vyřadilo zranění lýtkového svalu, první den na srazu trénoval lehce, druhý den už zkusil ostřejší přípravu.

"Nic mě netahalo, nic mě nebolí," hlásil v sobotu při odletu na soustředění do Rakouska.

Ještě v týdnu si Vratislav Lokvenc telefonoval se svým trenérem ze Salcburku, ale v pátek už Kurt Jara v bohatém klubu nečekaně skončil.

Na jeho místo přišel Lothar Matthäus, pětačtyřicetiletý německý mistrů světa z roku 1990. Sportovním ředitelem se stal známý italský kouč Giovanni Trapattoni.

"Je to pro mě překvapení," glosoval to Lokvenc.

Co to pro něj může znamenat? "Nevím, ale teď se soustředím jen na mistrovství světa," říká český útočník, který má v klubu smlouvu ještě na dva roky.

Do Salcburku k Lokvencovi a záložníkovi Patriku Ježkovi má navíc zamířit slávista Karel Piták. Neohrozí jeho přestup nečekaná změna? "Bylo by skvělé, kdyby tady byl další Čech. Ale příchod Karla byla právě práce bývalého trenéra," podotkl Lokvenc.

"Ale nikdy nevíte, co se stane," upozorňuje český trenér.

Proto jmenoval dva náhradníky, Sionko dorazí za reprezentací do Seefeldu a Skácel čeká na telefonu.

A navíc uvažoval, že k oběma "čekajícím" záložníkům doplní ještě obránce.

"Byla to jen úvaha. Nikomu volat nebudu, bylo by zbytečné někoho znervózňovat."

Každý účastník mistrovství světa může změnu na soupisce udělat den před svým prvním utkáním. Pro Česko to znamená termín 11. června.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze