Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jen jsme se tak proběhli, hlásil kouč

Martin Abrahám | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

6 2006
Liberec - Krátce před půl šestou večer ukončili čeští fotbaloví reprezentanti poslední trénink před sobotním kvalifikačním zápasem. "Všechno v pohodě," hlásil při odchodu do kabin Milan Baroš, který se kvůli vleklému zranění chodidla do reprezentačního mužstva vrací po více než třech měsících. "A všichni jsou použitelní," prohodil spokojeně doktor Petr Krejčí.

V sobotu v 17.15 nastoupí český tým na libereckém stadionu proti San Marinu.

V důvěrně známém prostředí si zatrénovali liberečtí hráči brankář Marek Čech se stoperem Tomášem Zápotočným, naopak poprvé se na hřišti U Nisy octl David Jarolím, současný kapitán Hamburku.

Přihlížející fanoušky nejvíc zajímala hra na dvě branky, na zkráceném hřišti se proti sobě postavily dvě desetičlenné party. V jedné Marek Čech, Grygera, Zápotočný, Jiránek, na výpomoc asistent trenéra Šilhavý, Pospěch, Abrahám, Plašil, Kulič a Lafata, proti ní stáli Blažek, dále Ujfaluši, Rozehnal, Kováč, Jankulovski (nejspíš obranná čtveřice pro sobotní základní sestavu), Jarolím, Rosický, Polák, Baroš a Koller.

Dva posledně jmenovaní by v základní sestavě také chybět neměli. Záloha se podle zasvěcených rýsuje ve složení Jarolím, Polák, Rosický, Plašil.

Když Koller při jedné velké šanci trefil zblízka jen tyč a teprve poté míč poslal do sítě, asistent Petr Rada mu dal se smíchem dobrou radu. "Takhle zbytečně už si to nenarážej..."

Stranou všech byl jen brankář Petr Čech, jehož si vzali do parády trenér gólmanů Jan Stejskal společně s masérem Jiřím Vítem, rovněž bývalým brankářem. I tentokrát za pečlivého dohledu Denise Talbota, fyzioterapeuta z Chelsea.

Na závěrečnou fázi tréninku si k sobě trenér Karel Brückner zavolal deset lidí, aby s nimi opakoval svou libůstku - standardní situace.

Rosický s Jankulovským centrovali z přímých kopů a z rohů, před Petrem Čechem v brance se Grygera, Ujfaluši, Rozehnal a Jiránek snažili míče odvracet, naopak Koller, Baroš a Polák usilovali o góly.

Na opačné straně hřiště cepoval ostatní reprezentanty asistent Petr Rada. Muž, který byl v ochozech slyšet ze všech nejvíc. Zvučným hlasem hráče buď chválil, káral, nebo povzbuzoval."Výborně Plášo, dobrý Kovy, nevadí Kuldo," rozléhalo se stadionem.

Když potom při dlouhých nákopech Kováč dvakrát po sobě uklouzl, dostalo se mu od jistého dobráka jízlivého doporučení: "Řekni si kustodům, ať ti vyměněj kopačky!"

Když hřiště rozvážným krokem opouštěl trenér Brückner, cestou poctivě zašlapával vytržené drny. Inu, jak říkal, i s outsiderem se musí myslet na všechno.

"Co mi tenhle poslední trénink napověděl? Už nic, jen jsme se tak proběhli, abychom byli v pohybu," utrousil na rozloučenou a zmizel za ostatními.

Slunce pomalu zapadalo a na stožárech se začínalo rozblikávat umělé osvětlení. K tréninku nastupovali fotbalisté San Marina a z trávníku se už začínala rozléhat italština.

Autor:


Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze