Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jedničky za výkon pro Pudila s Barošem, nejhorší byli Grygera a Koller

STŘÍDAJÍCÍM ÚTOČNÍKŮM SE DAŘILO. útočníci Milan Baroš (v popředí) a Tomáš Necid spěchají ke středovému kruhu po gólu na 2:2. | foto: Michal Šula, MF DNES

7 2009
Záložník Daniel Pudil a útočník Milan Baroš zahráli v sobotní kvalifikaci výborně. Z českých reprezentantů si vysloužili za výkon čisté jedničky. Jedna minus má za defenzivní práci Tomáš Hübschman. Naopak nejhůř v hodnocení MF DNES dopadli obránce Zdeněk Grygera a útočník Jan Koller.

1 Daniel Pudil, levý záložník
Už to, že se objevil v sestavě, překvapilo. A jeho výkon ještě víc. Snaživec z belgického Genku střílel nejčastěji ze všech. Poprvé nebezpečně, podruhé pohotově, potřetí gólově.

1 Milan Baroš, útočník
V sobotu první náhradník, ve středu bude jistě v základní sestavě. Už kvůli výkonu. Vyrovnal na 2:2, ale hlavně byl obrovsky užitečný. Tah na branku, rychlost, dravost, Hamšík se na něm vyfauloval. Že by se vracel Barošův reprezentační vzlet?

1,5 Tomáš Hübschman, defenzivní štít
Precizní výkon. Pumpoval dozadu a dopředu, srdnatě bránil, chytře a s rozmyslem rozehrával míče. Dlouho byl přehlížený,
ale on na to má. Když cítí důvěru.

2 Tomáš Necid, útočník
Podobná pochvala jako u Baroše. Druhý z náhradníků předvedl před gólem na 1:1 excelentní slalom. Jednomu obránci dal jesličky, druhému ve sprintu taky a už to jelo.

2 Tomáš Sivok, stoper
"Sivok je pan stoper," poklonil se slovenský trenér Weiss. Jako by měl pružiny v nohách, má parádní výskok. Škoda že ani jedna nebezpečná hlavička neskončila gólem. Dojem kazí jen to, že před prvním gólem nechal odcentrovat Vitteka.

2 Michal Kadlec, stoper
Vlastně stoper z nouze, protože v Leverkusenu hraje levého beka a často se řítí po křídle. V sobotu jen bránil – a velmi dobře.

2,5 Petr Čech, brankář
Kapitán nepanikaří: "Šance žije." První gól chytit nemohl, při Hamšíkově penaltě vystihl stranu, ale chyběl mu snad centimetr.

3 Jiří Štajner, pravý záložník
Výstavní přihrávka na Pudilův gól smazala hodně zkažených míčů. Ačkoli dřel, spíš byla vidět jeho holá hlava než kouzla s míčem.

3,5 Marek Jankulovski, levý obránce
Zapnul až ve chvíli, kdy to nejvíc hořelo. Posledních 20 minut byl nažhavený jako čert. Do té doby spíš vlažný, jeho levačka mlčela.

3,5 David Jarolím, střední záložník
Prostě to není ono. V Hamburku je jako generál středu hřiště, v reprezentaci zůstává šedivý muž.

3,5 Jaroslav Plašil, střední záložník
Nešťastník dne. Levou i pravou nohou rozehrával standardní situace, snažil se nahradit režiséra Rosického, jenže svůj výkon shodil hloupým faulem v šestnáctce. Penalta...

4 Zdeněk Grygera, pravý obránce
Vyčpělý výkon. Na začátku srazil Vitteka na půlce a dostal kartu. Pak se mu Vittek vyhnul šikovnou kličkou v šestnáctce a ani centry mu nevycházely. Byly měkké, ne prudké.

4 Jan Koller, útočník
Ďurica se Škrtelem, dva hromotluci v bílých dresech, mu zápas tak otrávili, že nejstarší hráč na hřišti řekl: "Sbohem, už na to nemám."

Útočník Václav Svěrkoš nebyl hodnocen, hrál příliš krátce.

A jaké známky byste dali vy?

Hodnoťte hráče za výkon proti Slovensku ZDENajdete na iDNES.czmobilní verze