Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jednadvacítka může slavit první místo

8 2003
Praha - Pokud česká jedenadvacítka porazí v úterý v Liberci výběr Nizozemska, má jistotu postupu do listopadové baráže o evropský šampionát. Jakékoliv vítězství totiž týmu zaručuje první místo v její třetí kvalifikační skupině.

První budou čeští reoprezentanti i v případě, že druhé Bělorusko nezíská v utkání s Moldavskem více bodů než Češi. Ve hře však není pouze první místo. Nejhůře druhou příčku v hodnocení třetí skupiny mají sice Češi jistou, ale do baráže postoupí z druhých míst jen šest nejlepších celků a každý bod se v konečném účtování může hodit.

"Nás zajímá jedině vítězství," rezolutně prohlásil trenér Werner Lička. Junioři touží spravit si chuť po nešťastném pátečním utkání v Bělorusku, kdy o remízu a současně jisté vítězství ve skupině tým přišel až v závěru zápasu.

"Cítím v týmu správné odhodlání, kluci jsou mladí a zklamání z pátku rychle hodili za hlavu," zůstává nad věcí zkušený kouč.

V Liberci se české jednadvacítce postaví úplně jiné mužstvo, než na jaké narazila v březnu na nizozemské půdě. Po červnové porážce v Bělorusku byl totiž od týmu odvolán kouč Koevermans a na jeho místo přišel Cor Pot. Ten vsadil na výraznou obměnu kádru.

Lička musí před utkáním vyřešit několik otazníků v sestavě.  Otázkou dne zůstává, kdo ve středu pole nahradí kapitána Jana Poláka, který v Bělorusku viděl druhou žlutou kartu a pro úterní zápas je mimo hru. "Variant je několik, ale v hlavě už mám jasno," tajil s úsměvem Lička.

Podvrtnutý kotník brankáře Jana Laštůvky se lepší den ode dne, mírné obtíže trápí útočníka Václava Svěrkoše, který si přivezl z Běloruska lehčí virózu.

Utkání mezi Českou republikou a Nizozemskem začne v Liberci v úterý v 16:40 a server iDNES o něm bude aktuálně informovat. Zápas řídí litevský rozhodčí Miezelis s asistenty Bisigirskasem a Simkusem.

Předpokládaná sestava ČR: Laštůvka - Vidlička, Schuster, Koubský, Bureš - Kobylík, Plašil, Lička, Trojan - Jun, Svěrkoš (Lafata).Najdete na iDNES.czmobilní verze