Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jednadvacítka hostí v Kroměříži Srbsko

15 2006
Kroměříž - Bez čtyř hráčů základní sestavy se musí obejít trenér české fotbalové jednadvacítky Ladislav Škorpil v poslední přípravě před kvalifikací o mistrovství Evropy. Na hřišti v Kroměříži budou dnes kvůli zranění chybět obránce Latka a záložníci Frejlach, Pudil a Hušek. "Je to nepříjemné, protože v prvním poločase jsme chtěli nasadit předpokládanou sestavu pro kvalifikaci," zalitoval Škorpil.

"Na druhou stranu taková situace vytváří další možnosti pro hráče širšího kádru. Třeba někdo svou šanci využije," doufá kouč.

Místo marodů kouč pochopitelně povolal náhradníky. Mezi nimi je také záložník Slovácka Pavel Malcharek, který by si mohl odbýt reprezentační premiéru.

Souboj se Srbskem je pro mladé reprezentanty solidní generálkou před kvalifikační bitvou. O kontinentální šampionát, který se uskuteční příští rok v Nizozemsku, budou bojovat podle nového systému. Začínají na Kypru a potom doma přivítají Bělorusko. To je vše.

"Zápas s takovým soupeřem vítáme. Splňuje veškeré požadavky kvalitní přípravy," pochvaluje si Škorpil, který nasadí všechny nominované fotbalisty. "To děláme pokaždé. Hráči se nesjíždějí proto, aby se na zápas jen dívali."

Česká nominace

Brankáři: Černý (Olomouc), Zlámal (Sparta)
Obránci: R. Hubník (Olomouc), Kadlec (Sparta), Kladrubský (České Budějovice), Kaufman (Teplice), Klein (Teplice), Kučera (Jablonec)
Záložníci: Holek (Brno), Janda (Slavia), Jirsák (Teplice), Malcharek (Slovácko), Tomašák (Baník), Varadi (Baník)
Útočníci: Fillo (Plzeň), Holenda (Liberec), Kolář (Sparta), Papadopulos (Leverkusen)

Srbové přiletěli do Česka včera v poledne spolu se seniorskou reprezentací, která se s výběrem trenéra Brücknera utká ve středu v Uherském Hradišti. Speciál z Bělehradu přistál v Brně, pak následovala cesta autobusem na východní Moravu. Česká reprezentační jednadvacítka se sešla v Kroměříži už v neděli, včera odpoledne absolvovala poslední trénink. Zázemí tým našel skoro v centru města, v hotelu Na Octárně. "Všechno je v pohodě, nemá to chybu," pochvaluje si Škorpil.

Zápas, který začíná v 17 hodin, byl mohl sledovat zaplněný stadion. O vstupenky v hodnotě 50 korun je velký zájem, lístky chtějí dokonce i Srbové. "Pokud bude stejně příjemné počasí jako v pondělí, tak věřím, že dvě tisícovky lidí se na našem stadionu sejdou," doufá majitel kroměřížského klubu Zdeněk Zlámal.Najdete na iDNES.czmobilní verze