Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jednadvacítce má pomoci Hübschman

30 2003
Praha - Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Werner Lička spoléhá, že mu v klíčovém posledním kvalifikačním utkáním v Rakousku pomůže obránce Sparty Tomáš Hübschman. Tým bude v pátek 10. října bojovat o postup do baráže o evropský šampionát. Hübschman má pomoci vyztužit defenzivní linii Ličkova výběru.

Dvaadvacetiletý bek je zároveň nominován i k utkání seniorských reprezentací, ale před zápasy se bude připravovat s jednadvacítkou, která pro něj tentokrát bude prioritní.

"Tomáš je vlastně pořád hráčem jednadvacítky, věkově k nám patří, stále je s námi v kontaktu a bez potíží do týmu zapadne. Díky svým výkonům si vlastně jen odskočil do A-týmu a my si od něj hodně slibujeme. Má na svůj věk mnoho zkušeností a je sportovně velmi vyspělý. Z velkého zápasu se nesloží," zdůvodnil Hübschmanovo povolání Lička.

Fotbalista byl rád, že si na něho trenéři vzpomněli. "Rozhodně to neberu jako krok zpátky. Do jednadvacítky věkově stále patřím a když budu moci svojí přítomností pomoci, rád tak učiním," prohlásil v úterý fotbalista po příletu do Říma k utkání Ligy mistrů s Laziem.

O své nominaci věděl už několik dnů. "Trenér Lička se mnou mluvil po utkání se Synotem a telefonoval jsem si i s panem Brücknerem," vysvětlil, že se všichni tři brzy dohodli.

Jednadvacítka mohla mít i další velkou posilu, protože podle zákulisních informací se zvažovalo, že spolu s Hübschmanem bude povolán z Brücknerova výběru i Milan Baroš. Nakonec však tyto úmysly zhatilo zranění liverpoolského útočníka.

Pokud Češi vyhrají, předskočí v tabulce první Bělorusy a nemusejí se strachovat o postup do listopadové baráže. Ličkův tým má sice druhé místo ve skupině jisté, ale není jasné, zda bude na postup do baráže stačit.

"Cítím správné napětí, půjde o hodně. Pokud utkání zvládneme, půjdeme pak skvěle připravení na baráž. V Rakousku projde psychika hráčů těžkou zkouškou. A právě ta potom dělá zásadní rozdíly mezi nejlepšími mužstvy," uvědomoval si Lička.

Dlouho se zdálo, že jeho svěřenci suverénně kráčejí za prvním místem ve skupině, jenže poslední porážky v Bělorusku a s Nizozemskem vehnaly tým do nejistoty.

Lička za hlavní důvod současné situace označil pokles formy u jednotlivých opor mužstva. "Hráče pečlivě sleduji, živě nebo v přímém přenosu. I naši krajánci toho v posledních dnech odehráli celkem dost a já doufám, že svoji zlepšenou formu přenesou i do reprezentace," věřil kouč.

Ten před klíčovým zápasem povolal 21 hráčů. Ke stabilní brankářské dvojici Laštůvka - Kolář přibyl krajánek Martin Lejsal z italské Regginy.

Tradiční složení obrany doplnil Hübschman a po odmlce zaviněné zraněním se do jednadvacítky vrací záložník bruselského Anderlechtu Martin Kolář.

Lička naopak nepovolal Tomáše Hrdličku ze Slavie Praha. V útoku chybějí proti poslednímu dvojzápasu sparťan Tomáš Jun a olomoucký Martin Vyskočil, v nominaci se naopak opět objevil slávista Pavel Fořt.

Nominace
Brankáři:
Patrik Kolář (České Budějovice, 6 startů/0 branek), Jan Laštůvka (Ostrava, 15/0), Martin Lejsal (Reggina, 1/0), obránci: Jakub Bureš (Synot, 17/2), Martin Hudec (Olomouc, 3/0), Tomáš Hübschman (Sparta Praha, 5/0), Jiří Koubský (Zlín, 13/2), Patrik Křap (Brno, 1/0), Aleš Schuster (Brno, 15/1), Vlastimil Vidlička (Zlín, 14/0), záložníci: Pavel Besta (Ostrava, 7/0), David Kobylík (Štrasburk, 30/7), Martin Kolář (Anderlecht Brusel, 2/0), Jaroslav Plašil (Monako, 13/1), Jan Polák (Liberec, 42/0), Filip Trojan (Schalke, 7/1), útočníci: Pavel Fořt (Slavia Praha, 1/1), David Lafata (České Budějovice, 9/2), Mario Lička (Ostrava, 13/2), Miroslav Slepička (Liberec, 14/1), Václav Svěrkoš (Mönchengladbach, 7/2).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze