Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jedenadvacítku v Kataru čeká Čína

17 2003
Dauhá - S výrazně pozměněnou sestavou nastoupí fotbalová jedenadvacítka ke druhému zápasu na turnaji v Kataru. Po porážce s olympijskými nadějemi Brazílie je nyní čekají mladí Číňané. "Je dobře, že se s takovými soupeři můžeme potkat v přípravě. Hrají úplně jinými styly, než týmy z Evropy,“ tvrdí trenér Werner Lička. „Ukáže mi to, kdo se umí rvát o výsledek, i když má soupeř navrch," řekl kouč, který z první porážky nedělá tragédii. "Na tento turnaj jsme nejeli s prvořadým přáním ho vyhrát, protože to bychom mu přizpůsobili předchozí přípravu," Řrkl hráčům.

Na dopoledne připravil jen regenerační trénink v rozlehlé hotelové zahradě, po němž přišly na řadu masáže, vířivky a krátký oddech na místní pláži. Odpoledne už mužstvo čekal hodinový trénink v tréninkového centra, kde se už hráči připravovali na sobotní zápas.

"Čínané hrají sice zónovou obranu, ale jen s třemi obránci. Střed hřiště mají poskládán hodně odlišně, než jsme zvyklí," všiml si Lička, který soupeře sledoval v obou předchozích zápasech.

Podobně jako Brazilci hrají také Číňané s třemi výraznými individualitami na hrotu, ale na rozdíl od Jihoameričanů striktně dodržují pokyny trenérů a disciplínu.

"Neexistuje, aby ztráceli lehce míče, vždy se snaží situaci vyřešit herně, až do poslední přihrávky," poznal Lička.

Největší hvězdou týmu je útočník Sun-Ťi, který dává většinu branek mužstva. "Pracuje pro mužstvo a je velmi platný," říká o něm český kouč. Ten chce hodně změnit sestavu, ale s největší pravděpodobností v ní zůstane sparťanský útočník Tomáš Jun, který v pátek slaví dvacetiny.

"Chci, aby se dostali do hry všichni hráči. Až v dalších zápasech můžeme rozhodovat o složení na základě toho, v jaké se kdo ukáže formě," sliboval Lička.

Zápas začíná v sobotu v 17:30 středoevropského času.

Předpokládaná sestava českého týmu: Kolář - Živný, Šilhavý, Schuster, Čoupek - Adamec, Polák (Hrdlička), Herzán, Musil - Pešír, Jun.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze