Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jedenadvacítka zná okruh soupeřů pro baráž

12 2003
Frankfurt - Loňský semifinalista, nepříjemný protivník z Britských ostrovů, anebo starý známý? Fotbalová reprezentace do 21 let zná okruh soupeřů, s kterými se utká v listopadové baráži o postup na evropský šampionát. Mužstvo trenéra Wernera Ličky může narazit na Švýcary, čtvrtý tým z minulého mistrovství Evropy, Skoty, či Chorvaty. S těmi se Vachoušek, Skácel a spol. utkali v baráži v roce 2001. Po remízách 1:1 v Chorvatsku a 0:0 v Teplicích postoupili Češi.

Losovat se bude v pondělí ve 12 hodin ve Frankfurtu nad Mohanem. Před jedenadvacítkami přijde na řadu los pro baráž seniorských týmů o postup na Euro 2004.

Pro los týmů do jedenadvaceti let byla šestice s nejlepší bilancí z deseti vítězů základních skupin nasazena do jednoho koše a jejich soupeři vzejdou ze šestice postupujících ze druhých
míst ve druhém koši.

Narazit na sebe ale nemohou týmy, které se potkaly už ve skupině. Zbývající čtyři vítězové skupin, mezi kterými jsou i svěřenci Wernera Ličky, budou ve třetím koši a los z nich sestaví barážové dvojice.
 
V baráži seniorských týmů nebudou žádné nasazené týmy a každé mužstvo tak může při losování dostat kohokoliv.

Jedno ze zbývajících pěti míst na evropském šampionátu v Portugalsku tak může obsadit outsider z Lotyšska či Walesu, pokud je los svede dohromady.

Dvojici však mohou vytvořit i silné týmy jako je Nizozemsko, Španělsko, Turecko či Skotsko.

První vylosovaný bude vždy začínat dvojutkání na domácím hřišti. Úvodní duely se odehrají o víkendu 15. a 16. listopadu, odvety v úterý a ve středu 18. a 19. listopadu.

Los baráže, ME do 21 let:
1. koš: Francie, Turecko, Itálie, Polsko, Španělsko, Norsko,
2. koš: Dánsko, Německo, SČH, Portugalsko, Bělorusko, Švédsko,
3. koš: Skotsko, Švýcarsko, Česká republika, Chorvatsko.

Tým pro baráž na Euro 2004
Slovinsko, Norsko, Nizozemsko, Lotyšsko, Skotsko, Španělsko, Turecko, Chorvatsko, Wales, Rusko.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze