Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jedenadvacítka už je v Rakousku

8 2003
Luleč - Česká fotbalová reprezentace do jedenadvaceti let ve středu odletěla do místa svého posledního zápasu kvalifikace o Euro 2004. Při cestě do Rakouska trenérovi Werneru Ličkovi chyběli Vlastimil Vidlička a Aleš Schuster. Oba obránce trápí poraněné kolenní vazy, a vrátili se proto do svých klubů.

Výprava odpoledne odjela do Rakouska se šestnácti hráči do pole a třemi gólmany.

"Je to dostatečný počet. Zatím o povolání náhradníků neuvažujeme," řekl Lička. Nestraší jej ani situace v obraně. Vypadnutím Vidličky a Schustera jedenadvacítka přišla o dva stabilní pilíře. "Není to příjemné, ale i za ně máme dostatečně kvalitní náhradu," nestrachoval se Lička.

Těší jej zlepšující se zdravotní stav kapitána Jana Poláka. Liberecký záložník sice laboroval s nakopnutým stehenním svalem, ale v pátek by jeho start neměl být ohrožen.

Tým ve středu zakončil soustředění v Lulči na Vyškovsku. Dopoledne Lička svým svěřencům na hřišti v Kroužku ještě naordinoval lehčí trénink zaměřený na nácvik taktiky. Po obědě už celá výprava autobusem vyrazila do Raabsu, kde do pátečního zápasu v nedalekém Waidhofenu rozbije svůj hlavní stan.

"Ve čtvrtek dopoledne budeme poprvé na soustředění chvilku sedět u videa. Představíme si Rakousko s jeho silnými i slabými stránkami," nastínil program Lička. V 17.00 si pak česká reprezentace poprvé a naposledy zatrénuje na stadionku ve Waidhofenu, kde se bude v pátek hrát.

V utkání půjde následovníkům loňských mistrů Evropy v této věkové kategorii o hodně. Pokud se "lvíčata" chtějí vrátit na první místo ve skupině a zajistit si tak postup do baráže o evropský šampionát, musejí v Rakousku bezpodmínečně zvítězit. Zatím totiž není jisté, zda by jim k postupu stačilo i druhé místo v tabulce.

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze