Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jedenadvacítka se učí žít pod tlakem

10 2002
Praha - První soutěžní zápas čeká nově utvořenou fotbalovou reprezentaci do jedenadvaceti let v sobotu. Má před sebou těžký úkol navázat na úspěchy předešlých týmů, které prošly kvalifikací a skončily se stříbrnými a zlatými medailemi. Teď se čeká, zda výběr trenéra Wernera Ličky udrží úspěšnou tradici. "Kluci slyší srovnávání s předešlými týmy od lidí, neustále o tom čtou v novinách. Tomu se nevyhnou a čím dřív se s tlakem naučí žít, tím lépe pro ně," uvažuje nahlas reprezentační kouč, který má dovést tým na olympijské hry v roce 2004.

Zatím je Lička spokojen s tím, že přípravný týden před Moldavskem jde přesně podle jeho scénáře. Už v úterý se tým přesunul do blšanském areálu.

Lička připravil na každý den dva tréninky, v programu na středu i na dnešek nechybí hodinový rozbor u videa, kde se vrací k předcházejícím zápasům svého týmu.

"Ukážeme jim, s čím jsme nebyli spokojeni a to je tak pětadevadesát procent našich postřehů. Zbytek patří soupeři, vyzdvižení jeho předností v ofenzívě i obraně," shrnul Lička, který od začátku razí heslo, že tým musí hrát podle svých not.

Jediným stínem přípravy před páteční cestou do Moldavska, kam jednadvacítka odletí stejným speciálem jako Brücknerův tým, byly zdravotní problémy zlínského stopera Jiřího Koubského. Ten už delší čas léčí výron v kotníku, ale středeční prohlídka Ličku uspokojila. "Ukázalo se, že bude v pořádku, cestuje s námi," oddechl si kouč.

Sobotní zápas hrají jeho svěřenci v Kišiněvě, ovšem na jiném stadionu než áčko. Přesto nevyužije možnost, aby se hráči odjeli podívat po svém utkání na první tým. "Pojedeme zpátky do hotelu na regeneraci a na večeři, pak odcestujeme s výpravou do Čech. A tam se okamžitě přesuneme do Jablonce," vysvětlil trenér, že s přípravou na druhý zápas, který tým sehraje ve středu v Liberci s Běloruskem, začne už v Moldavsku.

Už dva týdny udílí fotbalový trenér Werner Lička pokyny z lavičky polského týmu Polonia Varšava.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze