Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jedenadvacítka dostane soupeře pro ME, vyhne se obhájcům, Italům i Srbům

Trenér české jedenadvacítky Vítězslav Lavička při rozhovoru po vítězství nad Moldavskem. | foto: ČTK

30 2016
Česká fotbalová reprezentace do 21 let se ve čtvrtek dozví jména soupeřů v základní skupině mistrovství Evropy, které bude příští rok v červnu hostit Polsko.

Před ceremoniálem v Krakově je v posledním ze tří výkonnostních košů stejně jako obhájci titulu Švédové, Itálie, Srbsko, Slovensko a Makedonie. Do skupiny tak dostane jen jednoho z těchto soupeřů.

Z prvního koše může český tým narazit na jednoho z trojice Polsko, Německo, Portugalsko. Dalšího soupeře dostane výběr trenéra Vítězslava Lavičky z druhého koše, do kterého byli na základě koeficientů přiřazeny celky Anglie, Španělska a Dánska.

„Je mi to jedno, nemám konkrétní přání,“ řekl záložník Michal Trávník. „A co jsme se bavili v kabině, tak i ostatním klukům je to jedno. Počkáme, jak to dopadne,“ přidal.

Losování rovněž rozhodne o tom, kde budou týmy hrát. Skupina A s automaticky zařazeným Polskem se uskuteční v Kielcích a Lublinu, skupina B ve Gdyni a Bydhošti, zatímco skupinu C přivítají Krakov a Tychy. Do semifinále postoupí vítězové skupin a nejlepší tým z druhých míst. Šampionát se bude hrát od 16. do 30. června.

„Především jsme rádi, že jsme mezi nejlepšími dvanácti týmy z více než padesáti evropských zemí. To samo o sobě vypovídá o kvalitě soupeřů na tomto turnaji a o tom, že nemá význam diskutovat, koho bychom si přáli mít ve skupině,“ uvedl na webu FAČR Lavička. „Pokud bychom snad měli mít nějaké přání, pak je spojené s ohledem na naše případné fanoušky. Bylo by dobré, abychom hráli v místech, kam to budou mít nejblíže,“ dodal.

Vedení reprezentace v Polsku navíc nebude mít na práci jen samotný los. „Nás tam čekají jednání se zástupci týmů, které nebudeme mít ve skupině, o dvou přípravných zápasech na březen,“ uvedl manažer jednadvacítky Jaromír Šeterle. „Další den pak máme v plánu obhlídku míst, kde bude náš tým hrát. Konkrétně jde o výběr hotelu a tréninkového stadionu,“ doplnil.

Česká reprezentace se na mistrovství Evropy hráčů do 21 let představí posedmé. Největším úspěchem je zisk titulu z roku 2002, o dva roky dřív došla ve finále. V roce 1996 vypadla ve čtvrtfinále a v roce 2007 neprošla ze skupiny. Před pěti lety obsadila čtvrtou příčku a na posledním šampionátu v roce 2015 skončila v domácím prostředí ve skupině.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze