Je to ztráta, ale pořád o záchranu hrajeme, tvrdí hradecký Holeš

Tomáš Holeš | foto: FAČR

23 2015
Další útok na přiblížení se záchraně fotbalistům Hradce Králové nevyšel. V Jihlavě nenavázali na výhry v minulých dvou zápasech a žádný bod si nepřivezli. Prohráli 0:2. „Určitě je to ztráta. Jeli jsme do Jihlavy minimálně pro bod a spíš jsme chtěli vyhrát,“ říká hradecký obránce, kterého tento týden čekají další důležité zápasy, byť v nich o body nepůjde. Holeš totiž absolvuje sraz s českou jedenadvacítkou, která se připravuje na blížící se mistrovství Evropy v Česku.

Proč se vám v Jihlavě bodovat nepodařilo?
V prvním poločase jsme se moc do šancí nedostávali. V poli jsme byli vcelku dobří, ale nepodařilo se nám to dostat do vápna. Bohužel jsme si nevytvořili žádnou pořádnou šanci a nepotrestali jsme gól z penalty. Pak jsme museli hru otevřít, v druhé půli jsme tlačili, měli jsme tam šanci z rohu, ale místo gólu nám za chvíli z brejku dali druhý gól.

Nebyli jste nervózní z toho, že byste se mohli dotáhnout na střed tabulky?
Já bych neřekl, že to byla nervozita. Myslím, že jsme dneska nepodali špatný výkon v poli. Hráli jsme dobře, ale nedostali jsme se do finální fáze.

V boji o záchranu jste si tím moc nepomohli.
To je pravda, ale pořád o ni hrajeme. Máme osmnáct bodů stejně jako České Budějovice, za námi je ještě Liberec. Uvidíme. Před námi teď jsou dvě těžká kola, máme Spartu a Jablonec, ale my musíme vyhrávat, jinak se nezachráníme.

Do Jihlavy s vámi jelo hodně fanoušků, to se hrálo dobře....
To je pravda, byli slyšet. O to víc mrzí, že jsme neodvezli body.

Jak se těšíte na sraz reprezentační jedenadvacítky?
Je poslední před Eurem, proto jsem strašně rád, že jsem nominovaný a doufám, že dostanu šanci v utkání a že se poperu o šanci být na Euru.