Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je rozhodnuto, domů letíme v noci

20 2000
L a n a k e n, L u t y ch - Po šestnácti dnech končí účinkování české fotbalové reprezentace na EURO 2000. Zbývá poslední utkání, odlet domů. Co všechno se v týmu událo v posledních dnech a proč se hráči nakonec rozhodli přiletět hned v noci po střetnutí s Dánskem, popisuje ve svém posledním příspěvku EUROdeníku vedoucí výpravy Jaroslav Dudl.

"Ani jsme se nenadáli a už pro nás EURO 2000 končí. S tak rychlým koncem určitě nikdo nepočítal. Fotbal už je ovšem takový, kluci předváděli výbornou hru a na postup to přesto nestačilo. I proto jsou na středeční tečku s Dánskem nažhavení, jako by šlo o první zápas šampionátu. Všichni se chtějí rozloučit v tom nejlepším světle.

Ve znamení loučení a příprav na na odjezd domů se vlastně nesly všechny poslední dny. Zatímco hráči užívali přidaného volna a v permanenci byla zejména kola z půjčovny vedle hotelu, vedení týmu muselo vyřešit celou řadu otázek kolem návratu domů.

Už dnes ráno jsme opustili naší stálou základnu a rozloučili se s personálem hotelu Pavillon de Zoute v Knokke-Heistu. Pro poslední noc jsme si zvolili krásný hotel La Butte aux Bois v Lanakenu. Autobusem trval přesun přesně tři hodiny, až na drobnější zácpy kolem Antverp bez problémů. Klidný hotel poblíž lesoparku v Lanakenu jsme si nevybrali náhodou; před námi tady nocovala už mužstva Norska a Portugalska, takže jde o vyzkoušený tranzitní stanici. Myslím, že hotel hráčům maximálně vyhovuje, na pokojích mají i klimatizaci, což je po úmorných vedrech, která nás přepadla v Knokke-Heistu, příjemná změna.

Večer si odskočíme do Lutychu, aby si hráči vyzkoušeli a okoukli stadion, kde se bude zítra večer hrát. Je to de facto náš poslední trénink na EURO 2000, a má v sobě cosi pikantního: během cirka pětačtyřicetiminutové jízdy z Lanakenu dvakrát překročíme státní hranice a přejedeme z Belgie do Nizozemska a zase zpátky. Lanaken totiž leží těsně u pověstného nizozemského cípu poblíž Maastrichtu. Samozřejmě, obě země jsou již dávno v Evropské unii a tak si přejezdu z jedné do druhé všimne jen bedlivý pozorovatel cedulí u dálnice. Stejná cesta nás čeká i zítra na utkání.

Hodně se debatovalo o tom, jestli se máme vrátit v noci hned po zápase, nebo přespat a letět druhý den ráno. Někteří fanoušci hlásili, že by chtěli mužstvo přivítat, protože si prý získalo jejich srdce navzdory tomu, že se nepodařilo postoupit. Z toho mají samozřejmě všichni radost, ale pro hráče by to bylo hodně náročné. Všichni mají za sebou extrémně dlouhou sezonu a každý se těší alespoň na pár dní dovolené. Například Láďa Maier musí už v pondělí nastoupit ve Vídni do přípravy Rapidu. Proto nakonec padlo rozhodnutí - poletí se hned po utkání, předběžný odlet v jednu hodinu po půlnoci. V Praze bychom měli přistávat tak o osmdesát minut později."

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze