Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jásat rozhodně nemůžeme, říká Táborský po remíze Česka ve Slovinsku

Slovinsko - Česko, Rozenhal, Čech a Filekovič (zleva). | foto: Reuters

29 2009
Sice jsme ukradli dva body Slovincům, ale z našeho výkonu rozhodně rozjásaní být nemůžeme. Tak shrnuje fotbalový internacionál Vladimír Táborský bezbrankovou kvalifikační remízou českého mužstva ve Slovinsku.

Podle bývalého reprezentanta se tým trenéra Rady prezentoval podobně rozpačitě, jako v předcházejících kvalifikačních duelech.

"O mnohém například svědčí, že jsme odehráli pět zápasů, vstřelili jsme v nich pět gólů, ale z toho tři San Marinu," říká Táborský.

"Naši hráči nadělali v zápase spoustu chyb, jejich výkon byl celkově neurovnaný, moc to skřípalo při přechodu z obrany do útoku. Zkrátka, předvedená hra signalizuje, že budeme pořádně nervózní ve středečním utkání se Slovenskem."

Táborský je stejně jako mnozí přesvědčen, že hra na dva typické útočníky ještě neznamená, že se týmu bude v ofenzivě dařit.

"Aby se totiž útočníci dostali k zakončení, musí hrát taky ti za nimi. Jenže třeba v první dvacetiminutovce létaly zezadu dopředu vysoké míče, záložníci jen bezhlavě běhali nahoru dolů a útočníci aby si zoufali. A ta Barošova tyč? Tohle byla šance náhodná, když Rozehnal prostě posílal míč do ohně. Nebyla to příležitost vypracovaná po nějaké solidní kombinační akci, které bych si představoval zejména od středové řady," připomíná Táborský.

Podle Táborského se dál ukazuje, jak velkým problémem je reprezentační záloha.

"V současné době v ní není nikdo, kdo by vymyslel nějaký překvapivý tah, kdo by dal hře smysl, usměrnil ji. Chybí nápaditost, tvořivost. Samozřejmě nemůžeme nic vyčítat třeba Plašilovi, který toho spoustu naběhá a neúnavně bojuje. Ale záložník, který by mužstvo obohatil něčím mimořádným, to prostě není," pokračuje bývalý reprezentant. "A právě proto, že záloha nic nevymyslí, trpí útočná fáze."

Přísnější měřítko prý snese pravá strana, tedy Grygera se Sionkem.

"Ale jen za první poločas, po přestávce to na pravé straně vyhaslo. A u levé lajny se v útočné fázi za celých devadesát minut neprosadili dopředu Jankulovski se Šírlem, kteří většinou jen bránili."

Táborský zdůrazňuje, že pro ofenzivní herní pojetí je nesmírně důležitá kompaktibilita mužstva.

"Neřeknu nic nového, ale je to o spolupráci jednotlivých řad. A to nejen zálohy s útokem, svou roli tu sehrávají i obránci. Jak říkám, mužstvo musí být kompaktní. A takový se český tým ve Slovinsku rozhodně neukázal," uzavírá Táborský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze