Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jarolím se bál třetího zklamání. Zbytečně

15 2006
Hamburk - Fotbalista David Jarolím se obával, že ho potká třetí velká smůla v kariéře. "Ale nepotkala, takže mám neskutečnou radost," vyznal se. Záložník Hamburku se dostal do nominace na mistrovství světa. "Pro fotbalistu nemůže být nic lepšího. A navíc je to v Německu, kde jsem už jedenáct let."

Jarolímovi bude ve středu sedmadvacet, ale nejkrásnější dárek dostal s předstihem.

"Věděl jsem to už v pátek," přiznal technický středopolař.

Tři dny před zveřejněním nominace přišel do Hamburku fax, v němž český svaz německému klubu Jarolímovu nominaci potvrdil. "Hned mi to volali, byl jsem strašně šťastný."

Syn současného slávistického trenéra a bývalého reprezentanta Karla před velkými turnaji zažil dvě zklamání.

Před šesti lety v poslední chvíli kvůli zranění přišel o olympijské hry, v roce 2002 ho zdravotní problémy nepustily na mistrovství Evropy do 21 let, kde Česko vyhrálo zlato.

"Jsem skeptik, takže jsem se bál, aby se to nestalo zase. Sice ne kvůli zranění, ale spíš kvůli konkurenci, která v českém národním mužstvu je," podotkl Jarolím. "Ale na druhou stranu jsem si i věřil, takže to bylo tak padesát na padesát."

Jarolím totiž do reprezentace nakoukl teprve až loni v říjnu, odehrál čtrnáct minut v kvalifikaci s Nizozemskem. Potom ve Finsku a doma v baráži s Norskem seděl na lavičce.

Navíc kvůli zranění přišel i o letošní březnovou přípravu v Turecku, kde se o nominaci bojovalo.

Přesto do Hamburku radostná zpráva přilétla. "Když se nominaci blížila, tak jsem o ní čím dál víc přemýšlel," přiznal. "A když to přišlo, měl jsem neskutečnou radost."

O nominaci se dozvěděl v předvečer klíčového utkání o Ligu mistrů proti Brémám.

"Bylo pro mě důležité, že jsem to už věděl. Byl jsem v pohodě a to se pak hned hraje líp."

Jenže Hamburku jeho výkon nepomohl, domácí boj o druhé místo s Brémy prohráli a do prestižní klubové soutěže se musí probíjet v kvalifikaci. "Mistrovství světa mi zklamání z ligy bohatě vynahradí."

Ještě v pondělí v Hamburku trénoval, v úterý už vyrazí do Česka a ve čtvrtek přijde do hotelu Praha na reprezentační sraz. "Už se moc těším."

Autor:


Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze