Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jarolím odmítl nabídku vést národní mužstvo. Doba asi ještě nenazrála, řekl

Karel Jarolím - Karel Jarolím, favorit nového svazového předsedy Haška | foto: Michal Šula, MF DNES

2 2009
Karel Jarolím nebude trenérem české fotbalové reprezentace. Oznámil to novému svazovému předsedovi Ivanu Haškovi na středeční schůzce. "Nabídky si vážím, ale čeká mě moc práce ve Slavii," zdůvodnil Jarolím své rozhodnutí.

Předseda Hašek o Jarolímovi k reprezentaci uvažoval jako o nejlepší variantě. "Karel je pro mě favoritem číslo jedna na tuto funkci," říkal v minulých dnech.

Začátkem týdne se Hašek se současným slávistickým trenérem Jarolímem sešel a dal mu oficiální nabídku.

Haškova představa byla, že by Jarolím vedl během podzimu jak národní mužstvo, tak Slavii. Tuto variantu však fotbaloví odborníci vesměs kritizovali.

Jarolím si vzal čas na rozmyšlenou a ve středu večer na další schůzce Ivanu Haškovi oznámil, že vzhledem k náročným fotbalovým cílům, které má Slavia v nadcházející sezoně, se chce soustředit jen na práci v klubu.

"Velice si vážím nabídky vést českou reprezentaci, která je pro každého trenéra poctou. Přesto jsem se rozhodl plně se věnovat své profesi ve Slavii," řekl Jarolím.

"Jsem přesvědčen, že tohle moje rozhodnutí je zodpovědné jak vůči reprezentaci, tak vůči Slavii," dodal Jarolím.

Po podvečerním přípravném duelu svých svěřenců proti Kladnu kouč své stanovisko zopakoval.

"Je to odlišná práce od té v klubu. Můj sen to byl stejně jako v době, kdy jsem byl ještě hráč Ale holt asi ještě nenazrála doba. Teď nechci zklamat slávistické fanoušky," poznamenal Jarolím, který musel zarmoutit svého kamaráda Ivana Haška.

"Když jsem mu to vysvětlil, pochopil. Jsem přesvědčený, že si poradí," dodal slávistický trenér.  

Hašek už na pondělní tiskové konferenci po prvním jednání nového výkonného výboru ČMFS novináře ujistil, že v úterý 7. července zveřejní kompletní realizační tým fotbalové seniorské fotbalové reprezentace.

Na dotaz, zda má připravenou další variantu, pokud by mu záměr s Jarolímem nevyšel, reagoval Hašek slovy: "Samozřejmě, že další jméno v hlavě mám. Ale jistě pochopíte, že zveřejnit ho v téhle chvíli nemůžu."

Den poté na schůzce s trenérem národního mužstva Františkem Strakou tomuto svému bývalému spoluhráči ze Sparty a z reprezentace Hašek oznámil, že fotbalový svaz v jeho případě neuplatní opci.

Strakovi smlouva u národního mužstva skončila právě 30. června, takže reprezentační A tým je v současných dnech bez trenéra.

A zda je Hašek rozhodnutím svého někdejšího trenérského parťáka ze Štrasburku zaskočen?

"Jestli jsem zaskočen, to není v téhle chvíli důležité. A k trenérovi národního mužstva se dál budu vyjadřovat až příští týden na úterní tiskové konferenci, nashle," vychrlil Hašek do telefonu a zavěsil. 

Generálku na podzimní závěr kvalifikace o postup na světový šampionát 2010 hraje český tým 12. srpna s Belgií. klíčový duel kvalifikace ho čeká v sobotu 5. září na Slovensku.

Čtěte v páteční MF DNES

Rozhovor s Karlem Jarolímem, proč se rozhodl odmítnout nabídku vést český národní tým.

.
Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze