Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jankulovski má potíže s kotníkem

Marek Jankulovski v utkání s Ghanou. | foto: Michal ŠulaMF DNES

18 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - To ticho křičelo. Desítky zaražených fanoušků kolem hřiště, kteří místo jindy rozesmátých fotbalistů pozorovali vážné tváře. Slyšet bylo jen šustění listů na stromech a štěbetání ptáků. Sobotní porážka s Ghanou v Kolíně nad Rýnem dolehla na nedělní trénink reprezentace ve Westerburgu.

"Byli jsme zklamaní, ale to je po porážce normální," poznamenal brankář Petr Čech.

"Ale odhodlání a všechno pozitivní v nás zůstalo. Přes to všechno pohoda nezmizela. Myslím si, že už jsme se všichni oklepali a trénink proběhl už normálně."

Bylo patnáct hodin po zápase a příprava měla standardní průběh. Ti co odehráli alespoň poločas, v teniskách vyklusávali a protahovali se.

Jen levý obránce Marek Jankulovski se po hřišti šoural a byl v péči masérů. Po krátkém protažení si sedl do stínu pod stříšku lavičky.

Jeho potíže lze vystopovat z průběhu zápasu, v němž se ve druhé půli srazil s brankářem Čechem.

"Proti Itálii bych snad měl hrát," prohodil, když procházel kolem železných zátarasů do autobusu.

"Doufáme, že to bude v pořádku. Marek patřil k těm lepším hráčům," řekl trenér Karel Brückner.

Čech se svými parťáky Blažkem a Kinským se připravovali individuálně. Ostatních sedm náhradníků absolvovalo s prvním asistentem Beránkem svižnější trénink.

Na pokropeném hřišti, které se místy lesklo pod ostrým sluncem, chyběli zranění útočníci Koller s Barošem. "Baroš je na kontrolním vyšetření," poznamenal reprezentační mluvčí Lukáš Tuček.

Ve Westerbugu chyběl také Sivok, čtyřiadvacátý hráč, který nebyl soupisce, ale v Německu s mužstvem trénoval. V neděli odcestoval do Prahy a v pondělí se zapojí do přípravy Sparty.

Kouč Brückner pochodoval zadumaně po hřišti s rukama v bok, sem tam udílel pokyny. Pak chytil kolem ramen Poláka a při chůzi s ním důvěrně rozprávěl.

Všechno sledovalo několik desítek českých fanoušků, za brankou vyvěsili velkou vlajku s nápisem Rožďalovice.

Když se pak hráči kolem ní trousili ven z areálu, natlačil se tam dav lidí a žádal autogramy.

Čeští reprezentanti se ochotně podepisovali, největší zájem byl o Nedvěda, jak je během šampionátu zvykem.Najdete na iDNES.czmobilní verze