Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jan Koller stojí za reprezentačními lékaři

Jan Koller - Jan Koller trénuje v Hamburku. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

25 2006
Praha - Český útočník Jan Koller se zastal lékařů české fotbalové reprezentace. "Moji ošetřující lékaři mají mou absolutní důvěru, na rozdíl od pana Velbera, ten na mě velký dojem neudělal," řekl útočník Monaka v dnešním vydání Nedělního světa. Postavil se za lékaře, které v rozhovoru pro sobotní deník Sport kritizoval německý specialista Tomas Velber.

Koller prohlásil, že lékařům národního mužstva stoprocentně věří.

Podle Velbera zabránila Kollerovi v tom, aby mohl nastoupit ve čtvrtek proti Itálii v klíčovém zápase o postup do osmifinále mistrovství světa, chyba v léčbě.

Velber se předtím snažil v dějišti šampionátu Kollerovi pomoci s nataženým stehenním svalem a podílel se také na léčení dalšího zraněného útočníka Milana Baroše.

Koller dostal po zranění v úvodním utkání se Spojenými státy injekci kortizonu, což byla podle Velbera zásadní chyba. Sám hráč ale prohlásil, že s takovým postupem má dobré zkušenosti. "S podobným zraněním jsem laboroval zhruba před rokem a půl a injekce mi pomohla," řekl Koller.

Kritiku odmítl i jeden z lékařů fotbalové reprezentace Petr Krejčí. Kortizon podle něho Kollerovi píchl lékař v Dortmundu. "Postupovali jsme přesně tak, jak jsme se s Tomasem (Velberem) domluvili a jak se to zcela běžně dělá. Beru to jako nekolegialitu, nikdy jsem nic podobného nezažil," prohlásil Krejčí v nedělníku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze