Jakubčovice poprvé ztratily, jsou druhé

Opava - Bystrc - Opavský Šultés se snaží probít obranou Bystrce. | foto: Alexandr SatinskýMF DNES

21 2006
Praha - Až ve třetím kole druhé ligy poprvé ztrácel body nováček z Jakubčovic. Po remíze 0:0 na hřišti rezervy Sigmy Olomouc je se sedmi body druhý za Jihlavou. Bohemians poprvé vyhráli a přes pět tisíc fanoušků v Dolíčku bouřlivě aplaudovalo. Populární pražský klub zdolal Vítkovice jasně 3:0.

Olomouc B - Jakubčovice 0:0

V úvodu kopali domácí tři rohy za sebou, ale soupeře ohrozila jen Komárkova hlavička do středu branky. Jakubčovice hrály organizovaně v obraně i ve středu hřiště a Olomoučtí se v ofenzivě vůbec neprosadili. Po půlhodině vystřelil z dálky Jašurek, ale brankář Černý stačil míč vyrazit. V dobré šanci pak znovu Jašurek mířil hlavou vedle.

Po přestávce se domácí zlepšili, přidali zejména na důrazu a měli i brankové příležitosti. Po hodině hry obránce Barcal mířil hlavou vedle. Pak přišla největší příležitost domácích, když se po levé straně protáhl Pulkert, ale nabíhající Peška po jeho přihrávce mířil hlavou před odkrytou částí branky těsně vedle.

Sedm minut před koncem střelu střídajícího Brazilce Guiducciho po chybném vyběhnutí brankáře Černého stačila srazit obrana domácích na roh. Změnu skóre nepřinesl ani v samém závěru Rýdelův pokus.

Rozhodčí: Čecháček - Santarius, Lakomý. ŽK: Kobylík, Krajčovič, Rýdel (všichni Olomouc). Diváci: 628.

Olomouc B: Černý - Horáček, Komárek (35. Hrdlovič), Krajčovič, J. Barcal - Janotka (46. Hrubý), Rýdel, Kobylík (77. Kaščák), Pulkert - J. Schulmeister, Peška. Trenér: Balcárek.
Jakubčovice:
Pospěch - Kuděla, Doležal, Daněk - Krohmer, Baránek, Hanus (73. Guiducci) - Fischer, Jašurek - Svatonský, Kunc. Trenér: Grussmann.

Bohemians 1905 - Vítkovice 3:0 (2:0)

I po dvou předchozích nepovedených výkonech Bohemians přišlo do Dolíčku přes pět tisíc diváků a tentokrát viděli v úvodu velký tlak Pražanů. Hned v druhé minutě po Nešporově centru vyhrál Held hlavičkový souboj s Černým a klokani vedli 1:0.

Prvních patnáct minut domácí napadali soupeře již při rozehrávce, což Vítkovicím působilo značné problémy. Hosté se do šance dostali až po půlhodině, ale Sňozík zachránil. Bohemians zatlačili soupeře v posledních deseti minutách do defenzivy a znovu tuto převahu zúročili gólem.  Po Dianově centru zakončil akci hlavičkou Tomáš Kulvajt.

V druhé půli Pražané zpočátku hráli opatrně, Vítkovice několikrát zahrozily, ale s blížícím se koncem opět narůstala aktivita domácích. Šest minut před koncem rozehrávali Vítkovičtí přímý kop z hranice šestnáctky, ale bránící hráči jim po nepovedeném signálu vypíchli míč a po rychlém protiútoku skóroval Pavel Hašek. V závěru hosté neunesli porážku, Živný s Hejduškem strčili po odpískání do soupeře a byli vyloučeni.

Branky: 2. Held, 41. Kulvajt, 84. P. Hašek. Rozhodčí: Franěk - Pokorný, Hrubeš. ŽK: Uchytil, Vágner - Hejdušek. ČK: 86. Hejdušek, 86. Živný (oba Vítkovice). Diváci: 5269.

Bohemians: Sňozík - Nešpor, Rada, Lukáš, Uchytil - Kotyza (72. Marek), Vágner, Dian, Held (64. P. Hašek) - Kulvajt (85. Kocourek), Bartek. Trenér: Hradecký.
Vítkovice: Kello - Rygel, Živný, Opršál, Mikulenka - Pražák, Derych, Hejdušek, Černý (46. Vavruš) - Černý (46. Kašpar), Jakus (89. Prčík). Trenér: Daněk.

Hradec Králové - Viktoria Žižkov 1:2 (1:0)

V souboji dvou dosud neporažených týmů byli v prvním poločase hradečtí fotbalisté výrazně lepší. Jejich převahu odstartovala Duchničova branka, která padla už v páté minutě, další gól už ale domácí nepřidali.

Po přestávce přišel totální zlom, když Pražané během pouhých dvou minut otočili skóre zásluhou Demjana a Novotného. Zdrcení "votroci" mohli inkasovat ještě potřetí, Bukačovu střelu však zastavila tyč.

Branky: 5. Duchnič - 54. Demjan, 55. Novotný. Rozhodčí: Tacina - Filgas, Chytil. ŽK: Grznár, Kučera (oba Žižkov). Diváci: 2395.

Hradec Králové: Podhajský - Kaplan (83. Gavula), Karal, Filip, Poděbradský - Jiroušek, Šmarda, Černý, Bouška (59. Jůn) - Duchnič (59. Semerák), Pilař. Trenér: Krejčík.
Žižkov:
Bartalský - Kučera, Labant (72. Eismann), Šťastný, Jambor - Kušnír,
Novotný (60. Hottek), Král, Grznár - Bukač, Demjan (87. Kalod). Trenér: Skalba.

Čáslav - Hlučín 3:1 (1:1)

Fotbalisté Čáslavi sehráli první utkání v náhradním "domácím" prostředí na hřišti pražského Xaverova. V prvním poločase byli Středočeši aktivnější a pomohla jim i vedoucí branka: v 11. minutě Kunášek nacentroval a Zachariáš hlavou proměnil. Z podobné akce se ale v 27. minutě radovali i hosté, když Meleckého centr zblízka dorazil Hanus.

Také nástup do druhého poločasu se Čáslavským více vydařil než Hlučínu. V 51. minutě Pazdera s jistotou proměnil pokutový kop a po hodině hry Bálek přesně mířenou střelou k tyči zvýšil na 3:1. V 66. minutě měli Čáslavští ještě další šanci, ale Pazdera trefil jen břevno. Hostující Hlučín už v druhém poločase postrádal větší údernost.

Branky: 11. Zachariáš, 51. Pazdera z pen., 60. Bálek - 27. Hanus. Rozhodčí: Vysloužil. ŽK: Švenger, Pazdera - Veselý, Bohdan, Tomáš. Diváci: 258.

Čáslav: Švenger - Vrážel, Mráz, Šrámek, Širovec (42. Maniak) - Kurak (89. Urban), Pazdera, Broschinský (11. Dubský), Kunášek - Zachariáš, Bálek. Trenér: Zákostelský.
Hlučín: Valach - Veselý, Bogdan, Švrček, Tomáš - Žižka, Melecký (64. Langer), Prokeš, Mišinský - Dombi (46. Skotnica), Hanus. Trenér: Cviertna.

Blšany - Třinec 0:1 (0:1)

Blšany měly příležitostí ke skórování požehnaně, ale ze 25 střeleckých pokusů poslali většinu míčů mimo branku. A když už hráči mířili dobře, zlikvidoval nejnebezpečnější střely výborný brankář Vreštiak.

V 58. minutě vyrazil nohama hlavičku Kožíška, v 84. minutě zlikvidoval dělovku Jedináka a v nastaveném čase vytáhl nad břevno střelu Flaišmana. Největší dvě šance domácích však spálil už v prvním poločase Psohlavec.

Třinečtí hráli na bod, drželi míč a nikam nepospíchali. Z pouhých dvou střel na branku v prvním poločase vytěžili vítězný gól už ve 39. minutě, kdy Rada vyrazil míč před Kořínka, který ho poslal z úhlu do branky.

Ve druhém poločase ještě nastřelil Macešek tyč a v době, kdy domácí zcela otevřeli hru, měli ještě dobrou šanci Malíř s Cieslarem. Třinečtí se tak nakonec radovali z nečekaného vítězství, ke kterému jim stačilo zodpovědně bránit.

Branka: 39. Kořínek. Rozhodčí: Pinkas - Mencl, Hrubeš. ŽK: Malíř, Brezničan (oba Třinec). Diváci: 630.

Blšany: Rada - Loos, Poláček, Benko, Jamrich (76. Caushaj) - Béreš (83. Bednář), Šiml, Bogdanov (57. Jedinák), Flaišman - Kožíšek, Psohlavec. Trenér: Bičovský.
Třinec: Vreštiak - Vavruša, Čelůstka, Pindor (30. Brezničan), Martin Čík - Malíř, Hupka, Cieslar, Ceplák, Kořínek (66. Miko) - Maceček (85. Szmek). Trenér: Hajný.

Opava - Bystrc 1:0 (0:0)

Domácí za celou první půli vystřelili na branku jen třikrát, ale pouze Kolínkova střela byla nebezpečná, když olízla tyč. Hosté s pěti středopolaři a jedním vysunutým útočníkem opavskou branku prakticky neohrozili.

Největší příležitost si domácí po přestávce vypracovali v 49. minutě, ale Šultés vystřelil slabě doprostřed branky. Bystrc zahrozila v 54. minutě, kdy Nechvátalova placírka těsně minula levou tyč.

V 83. minutě rozehráli Opavané kombinační akci, na jejímž konci byl Janoviak, který s přehledem vsítil rozhodující gól utkání. V nastaveném čase Kolínek zblízka trefil jen brankáře a odražený míč nedokázal Sluka poslat do odkryté branky.

Branka: 83. Janoviak. Rozhodčí: Štěrba - Tulinger, Kocourek. ŽK: Cigánek - Hlavatý, Nechvátal, Houšť. Diváci: 2671.
Opava: Kovalík - Mezlík, Pejša, Cigánek, Víšek - Kolínek, Barteska (70. Sluka), Wirth (58. Müller), Kiša - Šultés (58. Janoviak), Půda. Trenér: Žemlík.
Bystrc: Hrubý - Houšť, Janíček, Michal, Krejčíř - Ševčík, Bajer (67. Veselovský), Jirásek (86. Látal), Nechvátal, Hlavatý - Smutný (80. Zedníček). Trenér: Duda.

Sokolov - Ústí nad Labem 0:0

Zápas nepřinesl v první půli mnoho zajímavých momentů, hru poznamenalo mnoho nepřesností. Za zmínku stála pouze střela domácího Glose v úvodu utkání. Hosté poprvé nepřesně vystřelili až v 32. minutě díky Karlíkovi.

Ke konci první půle však začali být iniciativnější a několikrát ohrozili branku domácích. Ke skórování měl nejblíže hostující Ohněník, který se v 39. minutě dostal do gólové šance, ale jeho slabou střelu Kubásek chytil.

Druhý poločas začali aktivněji hosté a domácí brankář se nejprve vyznamenal v 52. minutě při vyražení hlavičky T. Nováka na roh. Po následném rohovém kopu pak skvěle zlikvidoval Martykánovu prudkou přízemní střelu k tyči. V 62. minutě střílel nebezpečně nad branku domácích Sedlák.

Postupně získávali více ze hry domácí. V 65. minutě hlavičkoval Hájovský po centru Glose vedle levé tyče, o chvíli později se dostal po uvolnění od Mliky do dobré šance domácí Salák, ale Novák jeho střelu vyrazil nohou. V 71. minutě vystřelil z hranice šestnáctky střídající Boček, ale Novák hosty opět podržel.

V 73. minutě fauloval hostující Karlík pronikajícího Mliku a rozhodčí Bouše nařídil penaltu. Bakešův pokutový kop, ale Novák bravurně vyrazil na tyč a k dorážce se domácí již nedostali. To domácí poznamenalo a v následujících minutách několikrát zahrozili hosté. V závěru vyvinuli domácí opět tlak na soupeřovu bránu, ale střela Mliky v 77. minutě a zakončení Slámy po centru Glose o 10 minut později branku nepřineslo.

Rozhodčí: Bouše - Ubias, Hrubeš. ŽK: Hájovský - Karlík. Diváci: 1500.

Sokolov:
Kubásek - Mach, Hájovský, Němeček, Kura - Glos, Bakeš, Salák (75. Mácha), Dittrich (83. Sláma) - Mlika, Šorfa (63. Boček). Trenér: Pulpit.
Ústí:
R. Novák - Hanzlík, Džuban, T. Novák, Dvořák - Sedlák (90. Procházka), Martykán, Karlík, Sigmund - Ohněník, Zoubele (72. Hruška). Trenér: Rys.

Jihlava - HFK Olomouc 2:0 (0:0)

Jihlava měla slibný začátek a vytvořila si několik šancí, ale Peteříkův pokus brankář Doležal vyrazil a po Faldynově přihrávce tentýž hráč v páté minutě minul. Úvodní desetiminutovku pak zakončil parádní střelou Faldyna, jeho volej ale olomoucký gólman chytil.

Hosté se postupně začali osmělovat a v 16. minutě se prezentovali útokem ve třech proti jednomu, ale Kropáčkovi se v poslední chvíli zamotal míč mezi nohama. Největší šanci tak hráčům HFK paradoxně připravil domácí obránce Šourek, který trestný kop Olomouce hlavou tečoval na tyč vlastní brány.

Druhou půli začali domácí opět aktivně a po Peteříkově střele nad břevno se v 55. minutě přece jen dočkali vedoucí branky. Dělovkou z 25 metrů se trefil záložník Lovětínský, jehož rána se odrazila od tyče do sítě.

Hosté se nevzdali a bojovali až do poslední minuty o bod. V nastaveném čase poslali na rohový kop i brankáře Doležala, to se jim ale vymstilo: Vladykovo odvrácení míče zachytil volný Vácha a trefou z 40 metrů do prázdné brány pojistil jihlavskou výhru.

Branky: 55. Lovětínský, 90+3. Vácha. Rozhodčí: Szarowski - Handlíř, Drastik. ŽK: Šourek - Ševela, Josefík. Diváci: 1477.

Jihlava: Rzeszoto - Bartoš, Šourek, Kadlec, Drga - Veselý (46. Čermák), Vladyka, Lovětínský, Cihlář (86. Demeter) - Peteřík (72. Vácha), Faldyna. Trenér: Bokša.