Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jako v sauně. Fotbalisty trápilo horko

Rosický s Nedvědem se osvěžují - Tomáš Rosický (vlevo) s Pavlem Nedvědem se ve velkém horku osvěžují. | foto: MF DNES

13 2006
Gelsenkirchen - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Tomáš Ujfaluši žertoval, ale přesně tím vystihl situaci, jaká na stadionu v Gelsenkirchenu panovala. "Když dal Rosa gól, tak jsem ho hned chytil za ruku, aby nemohl nikam běžet. Bylo hrozné horko, tak bylo zapotřebí šetřit síly," usmíval se český obránce.

Ale v zápase se Spojenými státy českým fotbalistům do smíchu nebylo, byť svůj úvodní zápas na mistrovství světa zvládli skvěle a vyhráli 3:0.

Palčivé slunce a téměř zastřený stadion udělaly z Veltins Arény v Gelsenkirchenu horké peklo.

"Báli jsme se, protože jsme nevěděli, co to s námi udělá," přiznal Pavel Nedvěd.

Často bylo vidět, jak se fotbalisté seběhli k lavičce a upíjeli z láhví nebo se polévali vodou. "Nechci se vymlouvat, ale to počasí bylo hustý," prohodil Jaroslav Plašil.

Do hlediště přišlo přes padesát tisíc lidí, což ke špatnému vzduchu přispělo také.

"Bylo to jako ve skleníku. Šlapali jsme vodu, ale ten pocit, že vyhráváš, ti dává na únavu zapomenout," poznamenal kapitán Tomáš Galásek.

"Bylo to jako v sauně," přidal se Nedvěd. "Ten otvor ve střeše je hrozně malý. Udělal jsem dva sprinty a pak jsem se musel zastavit. Proto se v zápase tolik neběhalo."

"To horko bylo nepříjemné i pro mě a to jsem toho v obraně nenaběhal tolik, co kluci vepředu," doplnil Ujfaluši.

Českému týmu ovšem pomohl i vývoj zápasu. Už v páté minutě se díky Kollerovi dostal do vedení, tvořit a víc běhat tak musel soupeř.

"My bychom se nikam nehnali, ani kdyby to pořád bylo nula nula. Věděli jsme, co na ně platí, proto jsme tak hráli," dodal Nedvěd.Najdete na iDNES.czmobilní verze