Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jako by nám plivli do tváře, souhlasí Poborský

Karel Poborský | foto: MF DNES

13 2009
Jako zbytečná figurka si připadal legendární záložník Karel Poborský. Patřil mezi experty, kteří k národnímu týmu jednomyslně doporučili Dušana Uhrina. Jenže volba fotbalové vlády je úplně jiná. "Na takové srandy, které organizuje svaz, nemám náladu, čas ani energii," reagoval šéf Českých Budějovic.

Taky vám to přijde, že vám výkonný výbor plivnul do tváře?
Samozřejmě. Mám svých starostí dost, než abych se nechal tahat za nos. To není vůbec nic proti Frantovi Strakovi, který se nakonec stal trenérem, ale proč jsme se scházeli? Proč nějaká expertní komise vůbec vznikla? Kvůli čemu a komu? Na něčem se shodneme a teď je všechno jinak. Zbytečně jsem tím mrhal čas a ztratil dva dny života.

To vás chápu.
Hodně se teď o zákulisí fotbalu zajímám, a čím víc o něm vím, tím míň mě to baví. Ve fotbale podnikám, ale připadá mi, že to jaksi ztrácí smysl. Nechápu, jestli to pány ze svazu baví... Měli by se panu Uhrinovi aspoň omluvit.

Výkonný výbor je rozhádaný a podle toho i jeho rozhodnutí vypadají. Co se s tím dá dělat?
Jen počkat do červnové valné hromady, tam jistou šanci na změnu vidím. Ale dost záleží na tom, jak se vyjádří Ivan Hašek.

Musel by skončit jako trenér v Dubaji a kandidovat na místo předsedy svazu. V něm byste viděl spasitele?
Slovo spasitel bych nepoužíval, to není nikdo, ale Ivan by dokázal bouchnout do stolu. Má charizma, morálku. Byl by to příslib, že by se český fotbal mohl zvednout.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze