Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak útočník Koller překopl i zdi stadionu

29 2003
Teplice - Štěpán Vachoušek proti Jaroslavu Šilhavému. Mezi nimi na tři metry létal míč a nesměl se dotknout země. "Komu to spadne, tak prohrává jedna nula. A hraje se do tří," poznamenal fotbalový útočník. On a asistent kouče byli poslední, kteří po hodinovém tréninku fotbalové reprezentace zůstali na hřišti teplického stadionu, kde se ve středu večer hraje přípravný zápas proti Turecku. Co všechno se během šedesáti minut na Stínadlech dělo?Dále čtěte: Fotbalisté si pochvalovali lenošení x Ujfaluši by si jednou rád zahrál s Nestou x Mohl jsem hrát místo Figa, říká Rosický

"Jak mi to házíš," okřikl Karel Poborský svého parťáka z dvojice Zdeňka Grygeru. Hráči stáli proti sobě a jeden házel míč rukama, druhý ho vracel placírkou.

To už reprezentanti měli po rozcvičce, kterou tradičně vedl Šilhavý, jeden ze tří reprezentačních asistentů. Další z nich, Miroslav Beránek, dohlížel na následující cvičení s míčem.

Hlavní kouč Karel Brückner kráčel po hřišti jako velký šéf a zpovzdálí všechno sledoval. Po pár minutách se u postranní čáry sehnul pro rozlišovací trika a rozdal je vybranýmhráčům. Nacvičovaly se útoky do zavřené obrany.

I z toho se dala vyčíst sestava pro středeční utkání: Čech - Grygera, Ujfaluši, Bolf, Jankulovski - Poborský, Gedeon, Rosický, Šmicer - Koller, Baroš. Že by se Brückner přece jen rozhodl pro dva klasické útočníky?

Brückner v rukou držel desky s poznámkami a co chvíli fotbalistům radil. Jeho typický chraplavý hlas prořezával ticho teplického stadionu. "Zdeno, tam byla díra. To musíš dát hned," vysvětloval obránci Grygerovi.

Potom si poručil: "Přineste kužele a postavte branky." Mužstvo se rozdělilo na dva týmy a na jedné čtvrtině hřiště hrálo "na dvě". Marek Jankulovski při jednom ze soubojů dostal loktem do obličeje a chvíli trvalo, než se zase postavil na nohy.

Na konci hodinového tréninku létaly centry z křídel na nabíhající útočníky, kteří akce zakončovali. Jan Koller se opřel do míče s takovou vervou, že z pár kroků překopl branku, ochranou síť, tribunu, reklamy a i zdi kolem stadionu. "Jééé," sklidil posměch od ostatních. Za chvíli ho napodobil obránce René Bolf.

Trénink českých fotbalistů v Teplicích

Trénink českých fotbalistů před utkáním s Tureckem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze