Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

Tisková konference s Františkem Strakou
14:30
Zazněl poslední dotaz. Straka vstal ze židle a v doprovodu právníka Polanského z tiskového střediska na Letné odešel.
14:29
Otázka: Jak by bilancoval své učinkování ve Spartě? Straka: Když jsem přišel, byla na tom Sparta špatně psychicky. Já ji zvednul, dostal na vytoužené druhé místo, vyhrál domácí pohár. Dostal jsem Spartu do Ligy mistrů. Jestli se nepletu, jsem tady první trenér, které to dokázal přes dvě předkola. A podzim? Liga je dobře rozehrána, jen ten český pohár se nepovedl. A v Lize mistrů jsou samozřejmě výsledky zklamáním Ale udělal se tady kus práce, za kterou jsou vidět výsledky.
14:26
Otázka: Co byl nejsilnější zážitek ve Spartě? Straka chvíli mlčí, opět má rudé oči a slzy. "Asi fanoušci, kteří se sem vrátili a něco ocenili. Díky jim."
14:25
Otázka: Co bude dělat příští rok? Straka: S panem doktorem Polanským uděláme všechno, aby jsme očistili mé jméno. Myslím na jedinou věc, abych měl konečně už klid.
14:24
Otázka: Co si Straka myslí o tom, že za jeho vyhazovem mohou být analýzy, které tady jistý trenér během podzimu prováděl? Straka: Existuje trenérské etika, ale tady není hranice špíny.
14:22
Straka: Nemám důvod se scházet sám od sebe s panem Křetínským, aby mi vysvětlil podrobně, proč mě odvolali.
14:22
Straka: Byl to šok, když mě odvolali. Byly to snad nejtěžší čtyři dny v mém životě. Ale já vám chci něco říct: Pánové, já se vrátím. Já se vrátím. Jsem natolik silná osobnost a mám fungující rodinu, že si věřím. Pomluvy mě nerozhází, že pane Paličko.
14:21
Straka: Ještě se s mými bývalými hráči sejdeme. Vytvořili jsme si určitý vztah. Přineseme si olejíček, česneček a dáme si tatarák. Samozřejmě, že jsou i hráči, kteří jsou proti mně.
14:20
Košťál odchází ze sálu. Následovat bude druhá část tiskovky a dotazy, které se týkají odvolání z funkce kouče Sparty.
14:18
Otázka: Budete po MF DNES žádat odtajnění zdroje? Polanský: Vím, že podle tiskového zákona to nemusí. Ale chtít to budeme. Když to nedělají, tak existují další možnosti.
14:16
Otázka na Straku: Podstoupí testy? Odpovídá advokát Polanský: "Budeme to s panem Strakou konzultovat, ale nejspíš k tomu dojde."
14:15
Otázka: Bude přehodnocena smlouva o mediální spolupráci Sparty a MF DNES? Košťál: "Je to záležitost současného exekutivního vedení klubu."
14:14
Otázka: Kde se informace mohla vzít? Košťál: "Nikdo mě nenapadl, kdo to mohl udělat. Je na polici, aby se odpověď pokusila získat."
14:13
Advokát Polanský: Do středy se obrátím na policii, aby přezkoumala, jestli nedošlo k pomluvě. Já jsem přesvědčen, že je to klasické naplnění trestného činu pomluvy.
14:12
Advokát Polanský: Už jsme kontaktovali Mladou frontu DNES. Podle zákona jsme požádali o omluvu. A váže se na to i satisfakce, která bude upřesněna. Když to nebude mimosoudně, tak bude následovat žaloba.
14:10
Straka: Doufám, že ti, kdo to dali do novin a tím mi moc ublížili, budou potrestáni.
14:10
Straka: "Jsem rád, že si pan prezident našel čas a přišel mě obhájit za to, co se v životě nestalo." Straka na chvíli sklonil hlavu, odmlčel se, slzy se mu vkradly do očí.
14:09
Košťál: Bylo by dobré odhalit informátora, který dal tuto lživou informaci, aby byl po zásluze potrestán.
14:07
Košťál: Straku jsem poznal jako absolutního profesionála. Přišel jsem, abych Frantu Straku podpořil v jeho složité situaci. Je pošpiněn, sportovní kariéra i soukromí.
14:05
Mluvit začal Košťál: Měli jsme tu slavnostnější tiskovky. To co se stalo, že byl pana Straka nařčen tajnými informátory, že jsem ho nachytal s drogami na stadioně, tak to je nehorázná lež. Nikdy se to nestalo. Poznal jsem ho jako svědomitého člověka. Ne všichni trenéři ve Spartě chodili včas na tréninky a byli příkladem všem. Straka byl vzorem.
14:03
František Straka vešel do tiskového centra v doprovodu svého právníka Jiřího Polanského, hned za ním šli Vlastimil Košťál a tisková mluvčí Lenka Raková. Účast Košťála si vyžádal sám Straka.
14:01
Před tiskovým centrem na Letné hlídkuje několik robustních mužů, kteří jsou tady kvůli bezpečnosti. V minulém týdnu totiž přišly odvolaného Straku podpořit desítky sparťanských fanoušků.
13:44
Podle jmenovek by na tiskové konferenci měl vedle Františka Straky odpovídat i sparťanský prezident Vlastimil Košťál.
Přímý přenos začne po 14 hodině


Najdete na iDNES.czmobilní verze