Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Volný čas na Euru tráví fotbalisté u PlayStationu, čtením či za bicími

Tomáš Rosický a Theo Gebre Selassie během přípravy. | foto:  Michal Šula, MAFRA

15 2016
Tours (Od našeho zpravodaje) - Volného času sice mezi zápasy, tréninky a taktickými poradami nemají moc, ale i tak si ho čeští fotbalisté dokážou na mistrovství Evropy užít. Jak ho tráví? Někteří hraním na PlayStationu, jiní u ping-pongu, další čtením... A Petr Čech bubnuje.

Z nejednoho pokoje na hotelu Chateau Belmont je občas slyšet smích i tlumené výkřiky. To čeští fotbalisté prožívají zápasy na PlayStationu...

„Kluci jsou slyšet až u nás, i když jsou na jiném patře,“ smál se Milan Škoda, jenž hraní videoher nepropadl.

Mezi reprezentační „pařany“ patří například Tomáš Vaclík, Marek Suchý, Ladislav Krejčí, Pavel Kadeřábek a další.

„Přivezla si to spousta kluků. Na trávení volného času je to skvělá volba,“ vysvětloval Vaclík. „Zajímavé je, že hodně z nás hraje spíš NHL než fotbal. Nevím, proč to tak je... Mě zkrátka jako počítačová hra baví víc hokej.“

Vaclík a Suchý můžou trénovat i během sezony, protože oba působí v Basileji. „Jo, hrajeme celkem často. Během zimního soustředění jsme odehráli celou základní část a play-off.“

Hraní na PlayStationu je jen jednou z oblíbených činností českých fotbalistů ve volném čase. Byť ho na mistrovství kvůli tréninkům, taktickým poradám, regeneraci a cestování k zápasům nemají moc. Čím ještě hráči vyplňují prázdné chvíle?

„Občas zajdeme na kávu a pokecáme. Anebo si jdeme do herny zahrát ping-pong. Snad v tom nejsem úplně hroznej, i když uznávám, že jsou v týmu lepší než já. Hraju s Tomášem Necidem - první zápas vyhrál on, druhý já, třetí zase on, takže je to celkem vyrovnané,“ popisoval Milan Škoda.

„To já trávím volný čas většinou s Pavlem Kadeřábkem. Ať už třeba právě u PlayStationu nebo sledováním různých seriálů a filmů,“ doplnil Krejčí.

Hráči se ve volném čase zároveň musejí starat o své tělo, a to nad rámec vypsaných „povinných“ tréninků. K dispozici mají maséry a využívat můžou rovněž hotelový bazén nebo saunu. Jiní dobrovolně chodí do posilovny.

Neobvyklou zálibu má Petr Čech. Ten si v úterý odpoledne zabubnoval. Na bicí trénuje i během sezony, bere to jako formu relaxace.

14.června 2016 v 19:30, příspěvek archivován: 14.června 2016 v 21:38

Sedmý den/ day seven: relaxace po tréninku After training relax !#EURO201616 ..#Edada Poustka garage band pic.twitter.com/zJ11R6jfzUfzU

V národním týmu je také několik čtenářů.

„Mám s sebou dvě knížky. První se jmenuje ́Nejste tak chytří, jak si myslíte ́ a druhá ́Analfabetka, která uměla počítat ́. Ale zatím jsem do toho tady na mistrovství jen nakoukl a moc daleko se nedostal,“ řekl Daniel Kolář.

„Já si koupil knížku o Pavlu Srníčkovi. Jsem na ni zvědavý, už jsem ji rozečetl,“ doplnil Tomáš Vaclík.

Zatímco čtenářů i počítačových hráčů je v reprezentaci dost, karbaníci vymizeli. Karty zkrátka dnešní reprezentanti „nemastí“.

„Nevím o nikom... Přitom když jsem ještě působil ve Spartě, tak kluci hráli. A třeba v Basileji hrajou poker. Ale tady v reprezentaci nikdo,“ dodal Vaclík.

Fotbalistům vaří český kuchař, za výhry chystá svíčkovou:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze