Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se v reprezentaci volil nový kapitán

Karel Brückner a Tomáš Rosický - Trenér českých fotbalistů Karel Brückner s novým kapitánem Tomášem Rosickým. | foto: ČTK

30 2006
Praha - V úterý večer sedm fotbalových reprezentantů v hotelu Praha sešlo ze svých pokojů dolů do kavárny, aby pro národní mužstvo našli nového kapitána. "Došel jsem k názoru, že by to s ohledem na budoucnost měl dělat někdo jiný. Kdo bude určitě na mistrovství Evropy," řekl třiatřicetiletý Tomáš Galásek, která pásku nosil od léta 2004.

U starožitných stolů seděli Galásek, Blažek, Koller, Ujfaluši, Jankulovski, Rosický a Čech. Nejzkušenější a nejstarší reprezentanti se zástupci nové generace.

Nechyběli ani trenér Brückner se svými asistenty a manažer národního mužstva Vlastimil Košťál.

"Debatovali jsme asi tři čtvrtě hodiny a řešili i jiné věci než kapitána," poznamenal Jaromír Blažek.

"Kandidáti byli jasný, Rosický, Ujfaluši a Čech," připomněl Jan Koller.

V podstatě se stejným návrhem přišli i trenéři.

"Já jsem tam přišel s tím, že to dělat nechci. Chci se soustředit na svou hru a mít v tomhle klid," podotkl Jan Koller, který byl společně s Nedvědem a Poborským zástupcem Galáska a v několika zápasech pásku navlékl.

Bylo půl desáté a od stolu se zvedal už nový kapitán. "Shodli jsme se na Tomášovi Rosickém," prohlásil Galásek. "Je to správná volba. Ne, není mi líto, že já už kapitánem nejsem. Mám krásné vzpomínky."

"Pro Tomáše je to obrovská čest. Hraje ve špičkovém klubu, takže má u všech velký respekt. V národním týmu hraje na klíčovém postu a svými výkony byl měl ostatní strhnout," pronesl Blažek.

Rosického zástupci se Čech s Ujfalušim stali automaticky.

Přesto zkušeným Kollerovi s Galáskem zůstane místo v "radě starších", která se s trenérem a manažerem týmu radí o důležitých věcech. Například řeší prémie.

"Na ty ještě nedošlo," dodal Galásek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze