Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se stát hrdinou

26 2000
B r u g g y (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Kdo chce být obdivovaným fotbalistou, musí uchvátit fanoušky všemi způsoby. Francouz Christophe Dugarry pracuje na popularitě i při utkání, třeba v neděli proti Španělsku. Dělal divadlo v té části hřiště, kde byli francouzští fandové nejblíž. Co v jejich místě předváděl?

Předehra: Před výkopem přiběhne k brance, za níž lidé skandují francouzskou "bojovku": Allez les Bleus. Zamává davu. Ten změní pokřik na "Dugarry".

Omluva: Dugarry kazí centr. Proto omluvně zvedá ruku k davu, který mu tleská. I útočník z vděčnosti zaplácá.

Falešnost: V krátké době podruhé přihrává do autu. Chyba, která by mu možná neprošla. Co Dugarrymu asi blesklo hlavou? Z toho se musím vylhat. Rozhodí rukama na znamení údivu: přece roh, pane rozhodčí, Španělé míč tečovali. Lež, ale zabírá. Dav spílá sudímu a Dugarry je ublížený hrdina.

Zranění: Po prudké ráně padá Dugarry k zemi, ošetřují ho. Má zlomený nos, ale krev mu ucpou tampony a on se vrací na scénu.
Lidé bouří, hrdina vydržel.

Pózování: Po přestávce jde Dugarry na hřiště s větším předstihem před ostatními. Musí být přece vidět, ne?

Ekvilibristika: Blíží se konec, tak trochu exhibice. Dugarry místo rychlé přihrávky začne driblovat s míčem, pak ho patičkou přehodí přes hlavu. Frajeřina. Fanoušci jsou nadšeni.

Závěr: Už jen zamávání. Víc nepotřebuje, lidé jsou jeho.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze