Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak rád bych proti Spartě hrál, přeje si Sionko. Ale asi skončí na tribuně

Zatímco Zdeněk Pospěch (vlevo) by proti svým bývalým spoluhráčům měl v Evropské lize nastoupit určitě, Libora Sionka čeká přinejlepším role náhradníka | foto: Aleksandar Djorovic

30 2009
Kodaň (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Jednoho trenér bere jako klíčovou oporu, druhého možná "vydusí" na tribuně. Rozdílné pozice mají v týmu dánského mistra FC Kodaň dva čeští fotbalisté Zdeněk Pospěch a Libor Sionko. Zatímco Pospěch bude proti svému bývalému klubu téměř jistě v základní sestavě, druhý exsparťan Sionko se možná nevejde do 18členné nominace k zápasu.

"V základu určitě nebudu. Strašně rád bych nastoupil, navíc budu mít v hledišti tátu s bráchou," smutní Sionko, který přišel do Kodaně loni na jaře ze skotského Glasgow Rangers. "Může se stát, že vůbec nebudu v nominaci."

Přitom Sionko, který je v evropských pohárech nejzkušenějším hráčem v kádru Kodaně, byl ještě nedávno miláčkem fanoušků. Jenže teď se nemůže dostat do sestavy, naskakuje jen sporadicky. "Nechci o tom mluvit, ještě bych si uškodil."

Problémem je nejspíš jeho vyšší smlouva, která je platná až do roku 2011. Navíc se zdá, že nikdy nepatřil mezi oblíbence norského kouče Staleho Solbakena. "Libor se ještě po letním zranění kolena nevrátil do optimální formy, ale je to velký profesionál," říká diplomaticky Solbaken. "To Zdeněk Pospěch je pevnou součástí naší sestavy. Odehrál tady spoustu zápasů, má vítězný charakter, udržuje si výkonnost. Máte tady dva výborné vyslance vaší země."

Pospěch se na zápas se Spartou, kterou dřív vedl jako kapitán, původně moc netěšil. "To jsem slyšel. My se naopak těšíme moc, chceme si zápas užít," culí se sparťanský záložník Kamil Vacek. "Po losu jsem moc nadšený nebyl, Spartu jsem nechtěl," přiznává Pospěch. "Ale to už opadlo, i když cítím, že mě nečeká normální zápas. Má to takový zvláštní nádech."

Aby ne. Pospěch stále Spartu pravidelně sleduje, zná se s hráči i s vedením. "Zdena je expert na Spartu," potvrzuje Sionko.

"Kontakt jsem neztratil. Sedmdesát procent mančaftu znám, zápasy sleduji na internetu, nejsem mimo," usmívá se Pospěch. "Trenér se mě ptal, v čem je síla Sparty. Určitě v defenzivě: dvojice Řepka – Hubník hraje výborně, za nimi je Jarda Blažek, moc gólů nedostávají." To se dnes bude snažit změnit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze