Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak Nedvěd přednášel na kongresu a předváděl cviky

A samotná rozcvička. Pavel Nedvěd na pódiu předvádí, co by měl fotbalista udělat před výkopem. Bývalého záložníka pozvali lékaři na kongres FIFA. | foto: iDNES.cz

18 2009
Zase si na sebe oblékl dres, zase se pečlivě protahoval a rozcvičoval. Ale velký návrat Pavla Nedvěda na fotbalová hřiště se nekoná. Slavný záložník přednášel na světovém lékařském kongresu FIFA v Curychu a pak předváděl jednotlivé cviky.

Do Curychu se v sobotu sjely lékařské kapacity národních týmů, aby diskutovaly, jak předcházet nebezpečným faulům, svalovým zraněním, náhlé srdeční smrti nebo nebezpečným úrazům hlavy.

A Nedvěd, ještě nedávno český reprezentant a opora Juventusu, jenž se celou bohatou kariéru zraněním úspěšně vyhýbal, byl jednou z hvězd fóra.

Pavel Nedvěd na lékařském kongresu FIFAPavel Nedvěd na lékařském kongresu FIFAPavel Nedvěd na lékařském kongresu FIFA

Nejdřív v italštině odpovídal na otázky z publika, v němž sedělo 500 hostů ze všech fotbalových svazů světa. Potom převlékl do modrého dresu a jednotlivé cviky předváděl.

Na kongres ho pozval odborník Jiří Dvořák, jenž žije ve Švýcarsku.

Trénink 11+

Sada 11 cviků, které mají podle výzkumů předejít svalovým a kloubovým zraněním až o 30 procent.

"Před časem mě oslovil s tímto projektem a hodně mě zaujal. Mluvil jsem o tom, co jsem dělal celý život a co mi hodně pomáhalo od zranění. Pan Dvořák se teď systém cviků snaží rozšířit do celého světa," řekl Nedvěd.

Nový projekt tréninkových cviků se jmenuje 11 plus.

A Nedvěd - že by se nestal trenérem, ale přednášejícím?

"Trénovat zatím rozhodně nechci. Každý víkend jezdím na výlety a užívám si toho, co dvacet let nestíhal," dodává Nedvěd.

V dresu se však cítil líp než v saku.

Pavel Nedvěd na lékařském kongresu FIFA

Pavel Nedvěd na lékařském kongresu FIFA

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze