Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak Kinský přiváděl Regueira k šílenství

28 2003
Liberec - Liberecký brankář Antonín Kinský bude určitě ještě dlouho strašit útočníka Santanderu Regueira. V sobotním duelu Poháru Intertoto chytil hbitému Uruguayci dvě čisté gólové šance. "Jednou mě sice překonal, ale zachránilo mě břevno," oddechl si Kinský.

Co vám při téhle situaci za stavu 1:1 proběhlo hlavou?
Stál jsem u přední tyče a útočník mě chytře přehodil. Tušil jsem, že to půjde někam kolem tyče, ale nevěděl jsem kam. V takové chvíli se člověk modlí, aby to spadlo vedle. Míč nakonec trefil břevno, ale naštěstí se odrazil ven do hřiště. To je právě ta úzká hranice mezi tím, jestli vás většina lidí zatratí nebo naopak pochválí.

Překvapilo vás, kolik jste měl v brance práce?
Dalo se to čekat už podle zápasu, který jsme hráli v Santanderu. Dobře jsme věděli, že to doma nebudeme mít jednoduché. V dresu hostí nastoupili navíc další čtyři hráči základní sestavy, kteří hrají pravidelně španělskou ligu. Předzápasové prognózy, že jsme jasní favorité, vzaly za své. Santander předvedl výborný fotbal. O to cennější je, že jsme získali další španělský skalp.

Jaké klíčové momenty zápasu byste vyzdvihl?
Samozřejmě vedoucí Kolouškův gól. A pak za stavu 1:1 jejich neproměněné šance. Když jsme pak dali druhý gól, už jsem věřil, že postup nepustíme. Navíc Španělé prokázali, že jsou trochu na štíru s nervy, což tady u nás předvedla před dvěma lety i Celta Vigo. Santander přišel o dva vyloučené hráče a nemuselo zůstat jen u nich.

Zápas to byl napínavý a občas taky bouřlivý. Co jste říkal okamžiku, kdy ve strkanici se Španěly poslal Václav Koloušek k zemi brankáře hostí Borju?
Měl štěstí, že to rozhodčí asi neviděl. Venca by se měl v tuhle chvíli víc ovládat. Bylo by to zbytečné vyloučení. Takové věci by se neměly stávat.

Jak se těšíte na středeční zápas na hřišti německého Schalke?
Věřím, že tam bude velice dobrá divácká kulisa. I na sobotní zápas s Kišiněvem prý přišlo padesát tisíc lidí. Čeká nás další výborné pohárové utkání. Snad při odvetě zase přitáhneme diváky na stadion U Nisy.

Stačil jste vůbec zaznamenat, že už bez vás začala první liga?
Před zápasem jsme se koncentrovali na Santander, ale přesto jsme se v televizi podívali na utkání Sparty s Teplicemi. Je fakt, že je to takové divné, když liga začíná a vy do toho nejdete. Teď nás čeká hodně nahuštěný program. Věřím, že se nám podaří zachytit začátek ligy a žádné komplikace nenastanou. Jak se v lize rozjedete, tak to pak jde v celé sezoně. Zápas proti Santanderu nám vzal opravdu hodně sil.

A stihnete se do středy připravit na Schalke?
Musíme, nic jiného nám ani nezbývá.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze