Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jak David pomohl Lukášovi ke kartě

15 2005
(Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Tři souboje, které bolely, si napočítali bratři Jarolímové v pohárovém utkání mezi fotbalisty Hamburku a Slavie. Lukáš vyčítal Davidovi úder do obličeje a nakopnutí, ten zase nahlásil jednu ránu od bratra. Ale vše vycházelo ze hry a po utkání si sourozenci podali ruce. "Jsem rád, že postoupila i Slavia," řekl David Jarolím, český záložník německého týmu.

"Během zápasu jsme spolu nemluvili, až po utkání mi Lukáš řekl, že výsledek stačí Slavii k postupu," dodal David Jarolím.

Slavii přes prohru 0:2 k postupu do jarních bojů v Poháru UEFA pomohlo vítězství Monaka nad konkurenčním CSKA Sofie.

Zápas Slavie v Hamburku už dlouho poutal pozornost jako rodinný souboj Jarolímů. Tak ho  pojali i němečtí organizátoři, kteří tomuto tématu věnovali polovinu oficiálního programu. Diváci si mohli prohlédnout unikátní fotografie z dětství obou fotbalistů.

Školáci Lukáš s Davidem se na čtenáře koukali z titulní stránky, kde seděli na balonech v tělocvičně před házenkářskou brankou. Uvnitř byla série dalších unikátů - bratři v dresech Slavie, ve vaně, v posteli...

Před pohárovým setkáním si prostřednictvím médií vzkazovali, že v případě nutnosti se nebudou šetřit a v souboji o míč bratra klidně i přebrousí.

Na hřišti se však moc nepotkávali, protože se oba drželi na pravé straně záložní řady a častěji naráželi na jiné protihráče.

Na tři setkání si však oba dobře pamatovali a po utkání se k nim vraceli.

Už ve čtvrté minutě David před bratrem upadl, ale zdálo se, že bez Lukášova přičinění. "Ale on mě nakopl," tvrdil David.

Druhý vzájemný souboj vedl k Lukášovu napomenutí. Po prohraném souboji s bratrem Davidem, který mu vypíchl míč, totiž starší Jarolím fauloval Mahdavíkíjovi. "Brácha mě kopl do nohy, ale hrálo se dál. To mě vytočilo, takže jsem fauloval. Byla to zbytečná karta," přiznal se Lukáš.

David ten moment viděl jinak: "Já jsem Lukášovi čistě vypíchl míč a on pak Mahdavíkíju skopnul."

Do třetice na sebe narazili ve druhé půli. "A dostal jsem od něj ránu do obličeje," tvrdil Lukáš.

Jinak se bratři míjeli. Několikrát míč jeden či druhý Jarolím stačil odehrát dřív, než k němu brácha stačil doběhnout.

Oba o sobě dali vědět zejména v zakládání ofenzivních akcí. Lukáš zahrával standardní situace, David šikovnými rozehrávkami pobízel útočníky ke skórování.

V osmé minutě David Jarolím pasem přes celé hřiště poslal do sóla Mpenzu, který jen díky výbornému zákroku brankáře Kozáčika nedal gól. Pod druhým gólem Hamburku však podpis nejmladšího Jarolíma nechyběl. David odstartoval kombinaci na jeden dotek, po níž z Barbarezova přiťuknutí skóroval Mpenza.

Po utkání si podali ruce a vzájemné souboje vůbec neřešili. "Bavili jsme se o vyloučení. David uznal, že za takový faul se většinou nevylučuje. Když jsem mu řekl, že nám výsledek stačí k postupu, udělalo mu to radost," řekl Lukáš.

Dres si Jarolímové po utkání neměnili. "Už jsme tak udělali dávno, další ani jeden z nás nepotřeboval," vysvětlil Lukáš.

Lukáš Jarolím bojoval v Hamburku s mnoha soupeřovými hráči, ale s bratrem Davidem se téměř nepotkal.Najdete na iDNES.czmobilní verze