Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na Ajaxu se pokusíme o malý zázrak, burcuje uzdravený Novák z Jablonce

Jablonecký obránce Filip Novák (vpravo) v souboji s kodaňským Peterem Ankersenem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

20 2015
Amsterdam (Od našeho zpravodaje) - O derby s Libercem kvůli drobnému zranění přišel, ale první bitvu play-off Evropské ligy na hřišti věhlasného Ajaxu Amsterdam si ujít nenechá. "Zmeškat takový zápas by byla škoda. Už jsem fit a v plné přípravě," řekl Novák na středečním tréninku v Amsterdam Areně.

Co vám vlastně bylo?
Měl jsem problém se svalem a domluvil jsem se s trenéry, že to pošetříme, abych byl připraven na první utkání na Ajaxu. Bylo riziko, že by se zranění mohlo  zhoršit a pak bych byl delší dobu mimo. Tomu jsme chtěli předejít.

Bude zápas na Ajaxu vrcholem vaší dosavadní kariéry?
Dá se říct, že jo. Hráli jsme na Betisu Sevilla, tam to bylo taky krásný a přišlo přes třicet tisíc lidí. Tady v Amsterdamu to bude něco podobného, možná ještě lepší. Zdejší stadion je opravdu krásný, i zázemí je tu parádní. Je to svátek si tady zahrát, takže musíme ten zápas oddřít a předvést nějaký výkon.

Na tak velké zápasy nejste v Jablonci zvyklí. Zvládnete to?
Nedá se nic dělat. Budeme se snažit na to nemyslet, zápas si užít a samozřejmě plnit stanovenou taktiku.

V týmu Ajaxu je na druhou stranu hodně mladíků, kteří toho moc neodehráli. Může to být vaše výhoda?
Jsou sice mladí, ale je to Ajax, kde jsou nejlepší mladí hráči, které klub sbírá po celém světě. Pro ně takový zápas není nic zvláštního, pod tlakem hrají celý život.

Máte ke značce Ajax velký respekt?
Jasně, je to světový tým a všechno je tady na špičkové úrovni. Dá se ale hrát s každým, a když dodržíme stanovenou taktiku, můžeme být úspěšní. Pokusíme se o malý zázrak. Chceme tady uhrát dobrý výsledek, abychom měli reálnou šanci postoupit.

Všiml jste si fotek bývalých hvězd na chodbách v útrobách stadionu Ajaxu?
Jo, je jich tam strašně moc - spousta hvězd, titulů a všeho možného. Kdybych si je měl prohlídnout všechny, možná bych ani nestihl trénink.Najdete na iDNES.czmobilní verze