Jablonec - Zlín 3:1, k vítězství pomohl gólem mladý oslavenec Mihálik

Lukáš Masopust (vlevo) slaví gól do sítě Zlína v utkání 23. kola Synot ligy. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

2 2016
Parádní oslavu devatenáctých narozenin prožil jablonecký útočník Ondřej Mihálik. Jeho trefa ze druhého poločasu pomohla k tomu, aby jeho tým ve 23. kole fotbalové ligy porazil doma Zlín 3:1.

Domácí vedli po trefě Lukáše Masopusta, hosté sice ještě do půle srovnali zásluhou Lukáše Holíka, ale po změně stran rozhodli svými góly Mihálik a stoper Beneš. Jablonec vyhrál poprvé po třech kolech, naopak nováček ze Zlína neukončil své trápení a prohrál šesté ze sedmi jarních kol.

V Jablonci se dlouho hrálo bez gólových šancí, až v 36. minutě otevřeli domácí skóre. Hostující brankář Dostál ještě první šanci zlikvidoval, ale míč odvrátil jen k Masopustovi a ten s přispěním břevna poslal Jablonec do vedení.

Ve 42. minutě ale bylo vyrovnáno. Po rohu napřáhl za vápnem Holík a ukázkovou střelou trefil přesně horní roh branky. Zlín ukončil své gólové trápení a skóroval po dlouhých 537 minutách.

Kouč domácích Frťala poslal po přestávce na hřiště střídající Doležala s Mihálikem a druhý jmenovaný se hned po necelých pěti minutách prosadil, když z vápna propálil Dostála. Svůj první ligový gól si nechal stylově na dnešní 19. narozeniny.

Vzápětí mohl zvýšit Kubista, ale těsně minul. Pojišťující trefu tak Severočeši přidali až v 61. minutě, kdy se z přímého kopu krásně trefil stoper Beneš. Jablonečtí mohli vstřelit i další góly, ale Tecla vychytal Dostál a Mihálik mířil vedle.