Jablonec - Zlín 2:0, hosté zůstávají posledním týmem bez jarní výhry

Ibrahim Traoré ze Zlína (vlevo) a jablonecký Tomáš Hübschman v souboji o míč | foto: ČTK

9 2017
Jediným týmem, který na jaře ve fotbalové lize ještě nevyhrál, zůstává Zlín a ztrácí v boji o evropské poháry. Ve 23. kole podlehl Jablonci 0:2. Góly vstřelili Ondřej Mihálik a Mirzad Mehanovič.

Zlína prohráli v Jablonci 0:2 a čekání na prvoligové vítězství prodloužili na devět zápasů. Utkání 23. kola na Střelnici gólově otevřel v šesté minutě Ondřej Mihálik, ve třetí minutě nastavení přidal pojistku střídající Bosňan Mirzad Mehanovič.

Zlín, který v lize nevyhrál už podeváté za sebou, nenavázal na středeční vítězné čtvrtfinále domácího poháru v Liberci a ztrácí tři body na čtvrtou Mladou Boleslav.

Naopak jablonecký tým vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů.

Severočeši odolali úvodnímu zlínskému náporu a v šesté minutě otevřeli skóre. Pospíšil nacentroval do šestnáctky, kde dostal hodně prostoru Mihálik a hlavou překonal brankáře Švengera. Nejlepší střelec Jablonce si připsal sedmý ligový zásah v sezoně.

Zlín mohl brzy odpovědět, ale Diop efektním kopem přes hlavu trefil jen horní síť. Do jablonecké branky se poté nevešla ani Jugasova hlavička.

Přesnost však chyběla i Severočechům, protože těsně před koncem první půle Mihálik zblízka z voleje přestřelil.

Do první větší šanci druhé půle se v 51. minutě dostal hostující Vukadinovič, jehož ránu z úhlu vyrazil gólman Hrubý. Na druhé straně měl na hlavě druhou branku střídající Mehanovič, ale zamířil do tyče.

Poté dvakrát zahrozil Zlín. Nejprve Vukadinovičovu dělovku Hrubý výborně vytáhl na roh a z něho Traoré trefil opět tyč.

Náskok Jablonce mohl v 70. minutě po rohu navýšit Beneš, ale jeho hlavičku zneškodnil Švenger.

Zlínští v závěru zariskovali a na rohový kop poslali i svého brankáře. Míč se však dostal k Benešovi, který vyslal do sóla Mehanoviče a ten ve třetí minutě nastavení s míčem v poklidu doběhl až do prázdné branky.