Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jablonec uvítá český národní tým

29 2006
Jablonec nad Nisou - Chcete vidět českou fotbalovou reprezentaci v akci a nesehnali jste lístky na zítřejší jablonecký duel s Kostarikou? Nevěšte hlavy, můžete se jít podívat aspoň na trénink. Kdy? Dnes. Kam? Na jablonecký stadion Střelnice. V kolik? V 18.30. Vidět na vlastní oči Nedvěda, Baroše, Čecha a spol. se zas tak často nepoštěstí.

"Trénink je veřejný, vstup je zdarma," říká marketinkový manažer jabloneckého klubu Tomáš Bárta. "Bude otevřená tribuna B, která má kapacitu osmnáct set míst. V případě většího zájmu fanoušků jsme připraveni zpřístupnit i tribunu Jih," dodal Bárta.

Čeští reprezentanti se dnes před polednem vrací ze soustředění v Rakousku. Hned z letiště naberou směr Jablonec nad Nisou. Tady se ubytují ve čtyřhvězdičkovém hotelu Břízky.

"Omlouvám se, ale k reprezentaci nepodáváme žádné informace," odbyla recepční hotelu dotaz na návštěvu fotbalových hvězd.

Šéfové zařízení zřejmě chtějí, aby tu česká družina měla klid jako v rakouském Seefeldu, kde byla právě na soustředění.

O půl šesté má reprezentační kouč Karel Brückner tiskovou konferenci na Střelnici. Po ní už vyběhnou fotbalisté na hrací plochu k tréninku. Až skončí, zamíří národní tým zpátky do hotelu.

Zítřejší rozcvičení od 10 hodin proběhne přímo v Břízkách. Poté čeká hráče oběd a taktická porada, na stadion Střelnice by měli dorazit kolem půl páté. Utkání Česko Kostarika se hraje zítra od 18 hodin.

Po zápase se česká reprezentace nezdrží ani na večeři a okamžitě zamíří do Prahy.

Fotbalisté Kostariky přilétají do České republiky dnes po 16. hodině. Odtud vyrážejí do Liberce, kde si objednali ubytování v grandhotelu Zlatý lev. Předzápasový trénink na jabloneckém stadionu Střelnice mají hodinu po českém národním týmu: o půl osmé večer.

O vstupenky na utkání Česko Kostarika, které je předposlední přípravou reprezentace před mistrovstvím světa, byl v Jablonci obrovský zájem. Do pokladen se jich nakonec dostalo jen minimum, což vyvolalo rozhořčení fanoušků.

"Není pravda, že utkání je určeno pouze vyvoleným," ohradil se manažer Bárta. "Kapacita stadionu Střelnice, která je 6 246 míst zdaleka nestačí uspokojit zájem fotbalových fanoušků, což je nám velice líto, ale bohužel s ní nic neuděláme."

Jablonecký klub zveřejnil i klíč, podle něhož vstupenky rozděloval.

Volný prodej (právo na přednostní koupi měli majitelé permanentek): 2060 lístků. Fotbalová akademie klubu (337 hráčů, plus trenéři a rodiče): 900. Okresní fotbalový svaz Jablonec nad Nisou: 100. Zastupitelé kraje a města: 100. Hráči A a B týmu: 100. Sponzoři klubu: 900. Německá televize ARD (místa, která zabraly plošiny pro televizní techniku): 86.

"Klub odmítá jakékoli nařčení týkající se manipulace se vstupenkami. Snažili jsme se uspokojit především ty fanoušky a sponzory, kteří našemu klubu věnují svoji přízeň celoročně," uvedl Bárta.

Utkání Česko - Kostarika je zároveň křtem nové hlavní tribuny jabloneckého stadionu, která bude poprvé sloužit včetně veškerého zázemí.Najdete na iDNES.czmobilní verze