Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jablonec uvidí národní tým

14 2006
Jablonec nad Nisou, Liberec - V Liberci skřípou zuby, v Jablonci se radují. Předposlední utkání české fotbalové reprezentace před odjezdem na mistrovství světa se neuskuteční na libereckém stadionu U Nisy, jak bylo původně plánováno, ale na jablonecké Střelnici.

"Je to pro nás pocta. Celé Jablonecko se může těšit na velký fotbalový svátek," říká Tomáš Bárta, marketingový manažer klubu.

Národní tým se 31. května v Jablonci utká se zatím neurčeným soupeřem.

"Vybíráme z šesti až osmi reprezentačních týmů, které v těchto termínech chtějí s námi hrát," uvedl manažer české reprezentace Vlastimil Košťál.

Fotbalový svaz přitom před Vánocemi oznámil, že národní tým sehraje svá utkání před šampionátem v Praze a Liberci.

 "Jablonci reprezentaci přejeme, ale proč svaz nejdřív oslovil nás?" ptá se ředitel libereckého klubu Libor Kleibl.  Je to nefér jednání. Velice by nás zajímalo, kdo dal impulz k přeložení zápasu. Asi zase zvítězily známosti."

Liberečtí se hodlají obrátit na fotbalový svaz a budou požadovat vysvětlení.

"Kdyby nám řekli: Máte kapacitu jen 10 tisíc, přeložíme zápas do Teplic, tak to beru. Ale Jablonec má ještě nižší kapacitu než my," zlobí se ředitel klubu. "Na druhou stranu, utkání zůstane v regionu, vždyť Jablonec je od nás vzdušnou čarou 10 kilometrů. Fanoušci fotbalu o nic nepřijdou."

Utkáním fotbalové reprezentace Jablonečtí slavnostně otevřou kompletně zrekonstruovaný stadion na Střelnici. Nová tribuna už sice bude pro jarní část ligy fanouškům k dispozici, vnitřní prostory však ještě projdou změnami.

Jablonecký fotbalový stánek v novém střihu pojme 6500 diváků.Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze