Zleva Pavel Medynský a Pavel Hoftych

Zleva Pavel Medynský a Pavel Hoftych | foto: Michal Sváček, MAFRA

Jablonci se přání pro Evropskou ligu neplní, albánská Vlora vyhrála

• 30
V duelu, z něhož vzejde první soupeř fotbalistů Jablonce v Evropské lize, došlo k nečekanému vítězství hostů. Albánský tým Flamurtari Vlora vyhrál v černohorské Podgorici nad domácí Budučností 3:1 a vytvořil si dobrou pozici pro odvetu.

Hráči severočeského celku po losu přitom tipovali, že narazí na Podgoricu. Spíš by se jim zamlouvala cesta do bývalé jugoslávské republiky než do státu izolovaného od zbytku Evropy, jakým Albánie stále zůstává.

Otevřená však zůstává i otázka definitivního potvrzení postupu. Vlora se v prvním poločase dostala do vedení, ale domácí z tlaku po změně stran vyrovnali. Položila je série nešťastných událostí mezi 63. a 65. minutou, kdy si nejprve Radunovič dal vlastní gól a pak hosté skórovali z penalty.

Český fotbalový trenér Pavel Hoftych prožil úspěšnou soutěžní premiéru na lavičce Spartaku Trnava. Jeho svěřenci porazili v úvodním utkání černohorský klub Zeta Golubovci na svém hřišti jasně 3:0.

Čtvrtý tým z minulé sezony slovenské ligy poslal do vedení po půl hodině hry útočník Koro Issa Koné z Pobřeží slonoviny. Tři minuty po přestávce zvýšil  záložník Marek Kaščák a na konečných 3:0 uzavřel v závěru střídající útočník Ladislav Tomaček.

Hoftych, který naposledy vedl Bohemians 1905, do základní sestavy Trnavy  zařadil dva české hráče - brankáře Martina Rašku a obránce Patrika Grosse.

"Chlapce jsem za přístup pochválil, do puntíku plnili taktické úkoly. Naše góly padly z akcí, které nebyly stoprocentní. Stav 3:0 je vyšší, než jsem předpokládal, ale je za námi pouze poločas," prohlásil po zápase čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Stejným výsledkem odstartoval své angažmá ve Fulhamu také Nizozemec Martin Jol, jehož hráči si doma bez větších problémů poradili s celkem NSÍ Runavík z Faerských ostrovů.

O branky londýnského týmu, který si účast v Evropské lize zajistil díky umístění v soutěži fair play, se na stadionu Craven Cottage postarali záložníci Damien Duff, Danny Murphy a útočník Andrew Johnson.