Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Já a slavný Pelé? Bylo to s ním fajn

24 2006
Vizovice - Větší zážitek měl Vojta Kolařík z toho, když si z vrcholu obrovitého vyhlídkového kola prohlížel Londýn, nebo když v Muzeu madame Taussandové okukoval voskové figuríny. Přitom právě dvanáctiletý klučina byl u toho, když legendární Pelé společně s ním a českou modelkou Terezou Maxovou představoval nový fotbalový dres, ve kterém Češi budou nastupovat při mistrovství světa 2006.

"Pelé? Toho já vůbec neznal. Ale byl to fajn chlapík. Škoda, že neumím líp anglicky, mohli jsme si hezky popovídat," vyprávěl o nevšedním víkendovém setkání.

Potkali se černovlasý chlapec z dětského domova ve Vizovicích a trojnásobný brazilský mistr světa. "Vážně trojnásobný? To jsem nevěděl," říkal Vojta v pondělí.

Bylo odpoledne a zrovna se vrátil z rybářského kroužku. V létě, pokud zvládne závěrečný test, chce začít chytat ryby. Na fotbal musí zapomenout, protože je astmatik.

Jeho rodiče se rozvedli a maminka, se kterou žil v Aši, předloni zemřela. Starší sestra už se o Vojtu dál starat nedokázala, proto skončil loni v lednu ve Vizovicích.

Ale jak se ocitl o víkendu v Londýně? Za to může modelka Tereza Maxová, patronka dětských domovů.

Vojtu si vybrala, když jí na návštěvě v Praze pomáhal s taškami. "Občas se vyplatí, když je člověk hodný," řekl Vojta.

"On je vážně galantní. Každé ženské chtěl v Londýně pomáhat s kufrem," poznamenala Lenka Šubrtová z firmy Puma, která modelku Maxovou a Vojtu Kolaříka do Londýna doprovázela.

S Pelém se Vojta nechal vyfotit a čeká, až mu fotku Tereza Maxová pošle. Určitě si ji vystaví do pokoje vedle plakátu ligových Teplic, který si vylepil na stěnu. "Už se těším, až v červnu začne mistrovství světa. Chtěl bych vidět, jak hrají naši."

A jedním dechem dodal: "Hlavně Koller. Chtěl bych umět tak dobře hlavičkovat jako on. Jo, a Pavel Nedvěd, ten má zase dobré sprinty. Ale já bych to neudejchal."

Legendární Brazilec Pelé (vlevo) a modelka Tereza Maxová (vpravo) v Londýně představili nové dresy české fotbalové reprezentace, které mají týmu kouče Karla Brücknera přinést štěstí na světovém šampionátu v Německu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze