Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Italský trenér Zoff odstoupil

4 2000
Ř í m - Trenér italské fotbalové reprezentace Dino Zoff před polednem nečekaně podal rezignaci. Kouč vicemistrů Evropy na tiskové konferenci oznámil, že se rozhodl odstoupit kvůli kritice ze strany majitele AC Milán, bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. "Nemám zapotřebí poslouchat rady od pana Berluscioniho," prohlásil Zoff. "Nechápu, jak někdo může takovýmto způsobem podrývat mou práci."

Viditelně rozzlobený osmapadesátiletý kouč přiznal, že ho Berlusconiho výpady naštvaly
tak, že v neděli po příletu z Bruselu nespal ani minutu.

Šéf italské opozice a majitel AC Milán o koučovi po finálové prohře prohlásil, že "nemá dost inteligence" a nazval jej amatérem. "Proto musím učinit určitá rozhodnutí, i když vím, s jakou se setkají odezvou. Řeknou jistě, že jsem jen využil k odchodu situace po nepovedeném finále," odhadoval Zoff.

Berlusconi na jeho odstoupení reagoval s údivem. "Nemohu tomu uvěřit. Nikdy jsem nikomu nic nevyčítal a už vůbec ne Zoffovi. Jeho práci jsem nikdy nesnižoval, jen jsem se snažil situaci kriticky posoudit," hájil se mediální magnát, proslulý tím, že kritizuje všechny a všechno.

Zoffův kolega z jednadvacítky Marco Tardelli jeho odchodu litoval. "Je patrné, že odchází jako vítěz," řekl. Odborníci favorizují na uvolněné místo právě Tardelliho, jenž letos získal s mladými Italy evropské zlato.

Italský fotbalový svaz ještě nevydal k celé záležitosti žádné prohlášení, proto zatím není jasné, jestli vůbec rezignaci přijme. Podle svazového mluvčího ale Zoffovo odstoupení
akceptováno bude.

Bývalý skvělý brankář Juventusu a italské reprezentace převzal národní tým po mistrovství světa v roce 1998. Na právě skončeném EURO 2000 dokázal přivést mnohými odepisovaný tým do finále. V nedělní dramatické bitvě Italové vedli ještě dvacet vteřin před koncem normální hrací doby 1:0, ale výsledek se otočil a zlatý gól přisoudil titul Francii. Jako hráč se jako jediný Ital může chlubit titulem mistra světa i Evropy.

Zdrcený Zoff oznamuje svoji rezignaci

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze