Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Italský tisk kritizuje trenéra Manciniho

10 2003
Řím - "Zdá se neuvěřitelné, že postupuje Sparta, která je ze všech čtyř celků pravděpodobně nejslabší," napsal italské tisk Corriere della Sera. Stejně jako další italská média lituje vyřazení Lazia z Ligy mistrů, navíc přišlo i šanci pokračovat v Poháru UEFA. Hlavními důvody porážky na Spartě a následně i posledního místa ve skupině G byly neproměněné příležitosti.

List nepřímo vyčetl trenérovi Mancinimu, že postavil Gottardiho, který dlouho nehrál, a nechal na lavičce Simone Inzaghiho. I v této sestavě si ale Lazio vzhledem k počtu příležitostí prý zasloužilo vyhrát.

"Sparta vyhrála zbraněmi chudých - pressinkem a agresivitou v první půli, schopností vzdorovat mnohem silnějšímu soupeři ve druhé i odvahou vrhnout vše do poslední příležitosti, když z Gelsenkirchenu přišla zpráva, že Chelsea vede," napsal deník.

Za "neuvěřitelný" označila úterní večer v Praze i La Repubblica, která také poukázala na zmařené příležitosti Římanů a "riskantní" zařazení Gottardiho do základní sestavy.

Podobně se vyjádřila i La Stampa, která navíc kritizovala výkony Fioriho a Albertiniho a celkově špatné přihrávky italského celku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze